Z ostatniej chwili

Scenariusz nowej gry o Spider-Manie na PS4 ma ponad 3 tysiące stron

foto: materiały prasowe foto: materiały prasowe

Twórcy zdradzili, że scenariusz do nadchodzącej produkcji o pajączku liczy sobie ponad 3 tysiące stron. Szykuje się zatem naprawdę długa przygoda dla fanów marvelowskiego herosa.

Nie od dziś wiadomo, że gracze często są w stanie wybaczyć niedociągnięcia fabularne wtedy, gdy mechanika rozgrywki stoi na bardzo wysokim poziomie i granie po prostu sprawia nam przyjemność. Jednak kiedy połączy się naprawdę dobrej jakości historie z wybitnym gameplayem, to wtedy wychodzi produkcja, która ma szansę na wpisanie się na stałe w historii gier wideo – wystarczy spojrzeć na rodzimego „Wiedźmina 3”, „The Last of Us”, czy ostatnie odsłony „GTA”, zwłaszcza „Grand Theft Auto V”.

Zdaje sobie z tego sprawę studio Insomniac, które pracuje obecnie nad „Spider-Manem” przeznaczonym na konsole PlayStation 4. Scenarzysta gry Christos Gage przyznał w wywiadzie dla Game Informera, że scenariusz produkcji liczy sobie ponad 3,3 tysiąca stron. Dla porównania – w branży filmowej przyjęło się, że 1 strona scenariusza to 1 minuta filmu/serialu. Przyjmując taką statystykę, wychodzi na to, że twórcy przygotowali około 55 godzin materiału. 

Spider-Man PS4 grą na długie wieczory

Oczywiście scenariusz obejmuje nie tylko same misje fabularne, ale również wszystkie zajęcia poboczne. Jak niedawno zapowiedzieli twórcy, do ponadprogramowych aktywności będą należeć: misje dla Black Cat, zadania i wyzwania Taskmastera, a także Stacje Rozwoju Oscorp, które gracze będą mogli eksplorować, aby zdobyć ulepszenia dla swojego Spider-Mana.

Skoro o pajączku mowa, to twórcy przyznali, że ogromną część scenariusza zajmują dowcipy i powiedzonka Spider-Mana. Christos Gage podał przykład jednego z nich i wytłumaczył, dlaczego praca nad nimi była trudna:

Jest nieskończenie wiele więcej dowcipów, niż w dotychczasowych grach o Spider-Manie. Przykładowo – scena, w której Parker wpada między dwie zwaśnione grupy, które akurat się biją i mówi im: „chłopaki, wiem jak to rozwiązać – pojedynek taneczny!”. I teraz nasza praca polega na wymyśleniu tysiąca kolejnych takich tekstów.

Gracze sami będą mogli się przekonać o tym, jak ogromny jest świat Spider-Mana już 7 września 2018 roku. Gra ukaże się na konsole PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro.

Zoabcz także GTA V na PC.

Kamil Kacperski
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments