Z ostatniej chwili

Wiemy, ile odcinków będzie miał serial „Wiedźmin” Netfliksa

foto: kadr ze zwiastuna "Wiedźmin 3: Dziki Gon"; materiały prasowe Netflix foto: kadr ze zwiastuna "Wiedźmin 3: Dziki Gon"; materiały prasowe Netflix

Podczas konferencji w Rzymie Netflix zdradził, z ilu odcinków będzie składał się 1. sezon serialu „Wiedźmin”.

„Wiedźmin” Netfliksa to jeden z najbardziej wyczekiwanych seriali serwisu, szczególnie przez polskich graczy. Ogłoszony w 2017 roku projekt w ostatnim czasie zaczął nabierać rumieńców. Scenarzystka, Lauren S. Hissrich, z końcem lutego 2018 ogłosiła zakończenie prac nad scenariuszem 1. odcinka „Wiedźmina” oraz ujawniła, jakie postaci pojawią się w serialu. Natomiast w połowie kwietnia 2018 osobiście odwiedziła Polskę, by spotkać się z Andrzejem Sapkowskim i poznać ojczyznę Geralta. Teraz nowe informacje postanowił dostarczyć sam Netflix, ujawniając podczas konferencji w Rzymie, ile odcinków będzie liczył pierwszy sezon.

Serial „Wiedźmin” – ile odcinków będzie miał 1. sezon?

Kelly Luegenbiehl, wiceszefowa działu Netfliksa ds. międzynarodowych treści, podczas spotkania z dziennikarzami na konferencji See What’s Next w Rzymie przekazała oficjalną informację dotyczącą ilości odcinków serialu na podstawie prozy Sapkowskiego. Zrealizowany na zlecenie serwisu Netflix „Wiedźmin” będzie liczył 8 odcinków.

To nieco mniej niż standardowo. Większość seriali zamawianych przez Netfliksa ma bowiem 10 odcinków. Niemniej, 2. sezon „Stranger Things” również miał tylko 8 epizodów i podobnie ma być w przypadku sezonu 3. Dlatego też, choć Netflix nie ujawnił jeszcze długości odcinków, możemy spodziewać się, że będą to ok. godzinne epizody.

Kiedy premiera serialu „Wiedźmin” na Netflix?

Zdjęcia do serialu „Wiedźmin” jeszcze się nie rozpoczęły. W rozmowie z portalem naekranie.pl Erik Barmack, odpowiedzialny za europejskie produkcje Netfliksa, zdradził, że obecnie wykonywane są ostatnie szlify scenariusza, zaś ekipa jest w trakcie szukania lokacji na terenie Europy, gdzie w całości ma być kręcony „Wiedźmin”. Dopiero później twórcy rozpoczną kompletowanie obsady. Dlatego też prace na planie rozpoczną się najwcześniej z końcem 2018 roku, a więc premiery należy spodziewać się nie wcześniej niż w roku 2020.

Natalia Hluzow
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments