Z ostatniej chwili

Pytanie o bohatera „Gwiezdnych wojen” w „Milionerach”. Do wygrania było pół miliona złotych

foto: kadr z wideo foto: kadr z wideo

Prawdziwy fan gwiezdnej sagi nie miałby problemu z tym pytaniem. Sprawdźcie, czy poradzilibyście sobie z nim i zgarnęli 500 tysięcy!

W popularnym teleturnieju stacji TVN, „Milionerzy” nie wystarczy posiadać dużą wiedzę wyniesioną ze szkoły czy ze studiów. Trzeba jeszcze doskonale orientować się w świecie popkultury. Twórcy programu coraz częściej układają dla uczestników pytania dotyczące muzyki, kina czy świata internetu.

W odcinku 150 sezonu 3, wyemitowanym 18 kwietnia 2018 pan Bartosz kontynuował grę z poprzedniego odcinka. Szedł jak burza – dotarł do przedostatniego pytania za 500 tysięcy złotych. Hubert Urbański zadał pytanie dla prawdziwego fana „Gwiezdnych wojen”:

W oryginalnej trylogii „Gwiezdne wojny” 3-CPO ma srebrną:

  • A: szczękę
  • B: klatkę piersiową
  • C: lewą dłoń
  • D: prawą nogę

Gracz przyznał, że nigdy nie widział żadnej części sagi George’a Lucasa w całości, więc pytanie sprawiło mu duży kłopot. Intuicja podpowiadała mu odpowiedź D, ale nie zdecydował się zaryzykować – wycofał się z gry i zakończył ją z 250 tysiącami złotych.

Szkoda, że nie posłuchał intuicji – droid protokolarny C-3PO jest pokryty złotą blachą z wyjątkiem prawej nogi, która jest srebrna. Jest to szczegół, na który widzowie rzadko zwracają uwagę podczas oglądania „Star Wars”, ale prawdziwi fani doskonale o tym wiedzą.

„Milionerzy” – pytania muzyczne i filmowe

W ostatnich tygodniach w „Milionerach” Hubert Urbański zadał kilka pytań nawiązujących do popkultury. Gracze musieli zmierzyć się z pytaniami m.in. o Carlosa Santanę i Prince’a.

Dowiedz się więcej na temat konkursu, gdzie możesz wygrać grę Star Wars Battlefront!

Maciej Koprowicz
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments