Z ostatniej chwili

Nowy Chrome ma naprawdę przydatną funkcję. Nie będziecie się już tak denerwować w internecie

foto: materiały prasowe foto: materiały prasowe

Dzięki nowej odsłonie Chrome przestaniecie tak często denerwować się w Internecie – przeglądarka wprowadza rozwiązanie, które skutecznie zawalczy z jednymi z najbardziej irytujących rozwiązań na stronach www.

W 2018 roku Chrome skończy 10 lat. Google już szykuje niespodzianki – jedną z nich jest nowy wygląd przeglądarki. Z niektórymi zmianami twórcy nie chcą jednak czekać i wprowadzają je jak najszybciej.

Tak było między innymi z usunięciem ze sklepu Chrome wszystkich rozszerzeń, które kopały kryptowaluty – okazało się, że większość z nich robiła to bez zgody i wiedzy użytkownika.

W Chrome 66 znalazło się rozwiązanie, które pierwotnie miało być gotowe już w styczniu 2018 – najwyraźniej programiści potrzebowali więcej czasu żeby upewnić się, że wszystko będzie działało bez zarzutów.

Na celownik wzięto jeden z najbardziej denerwujących elementów zamieszczanych na stronach internetowych – uruchamiające się samoczynnie filmy z głosem.

Chrome blokuje domyślnie autoodtwarzanie głośnych wideo

Użytkownicy nowej wersji Chrome mogą zapomnieć o traceniu nerwów z powodu filmu, który uruchomił się bez pytania na jednej z otwartych stron. Przeglądarka będzie automatycznie blokować takie próby, zapewniając nam ciszę i spokój.

Funkcja jest aktywna domyślnie – wystarczy zaktualizować przeglądarkę i o problemie uruchamianych bez pytania (za to z głosem) filmów można będzie zapomnieć. To opcja o tyle przydatna, że część witryn nie odpala odtwarzania bezpośrednio po otwarciu, tylko z opóźnieniem, gdy użytkownik przegląda na przykład treści na innej karcie.

Nowy Chrome będzie zapobiegać automatycznemu uruchamianiu się tylko tych materiałów wideo, które odtwarzają się z dźwiękiem – filmy, które są nieme, w dalszym ciągu będą mogły same się uruchamiać.

Przeglądarka pozwala na całkowite wyciszenie wybranej strony – wystarczy kliknięcie prawym klawiszem na karcie i wybranie odpowiedniej opcji.

Michał Tomaszkiewicz
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej