Z ostatniej chwili

Ciekawe słowa trenera Miasta Szkła. “Trzeba szukać graczy na polskim rynku”

WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Kamil Piechucki, trener Miasta Szkła Krosno WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Kamil Piechucki, trener Miasta Szkła Krosno

– Kluby takie jak Miasto Szkła muszą się zastanowić, czy nie lepiej szukać polskich zawodników, niż przepłacać i grać większą liczbą obcokrajowców – podkreśla Kamil Piechucki. Miasto Szkła przegrało w środę z Asseco Gdynia (73:82).

Sezon zasadniczy Energi Basket Liga powoli dobiega końca. Nie jest on udany dla Miasta Szkła Krosno, które z dorobkiem 8. zwycięstw i 23. porażek okupuje dolne rejony tabeli. Drużyna prezentuje się bardzo przeciętnie i wyłączając JayVaughna Pinkstona, dużym problemem zespołu jest gra obcokrajowców.

W środę na przeciw siebie stanęły dwie drużyny z przeciwnego bieguna. Nie chodzi tutaj o samą odległość obu miast (687 km), lecz o politykę budowania składu. Na Podkarpaciu mamy obecnie 5 obcokrajowców, a w Gdyni żadnego.

– Widać, że Asseco ciągle wierzy w awans do play-off. Tego im życzę.

To byłaby fajna historia, gdyby zespół z samymi Polakami w składzie dostał się do ósemki. Z drugiej strony kluby takie jak Miasto Szkła muszą się zastanowić, czy nie lepiej szukać polskich zawodników, niż przepłacać i grać większą ilością obcokrajowców – tłumaczy szkoleniowiec Kamil Piechucki.Trener szklanego teamu już kilka tygodni wcześniej podkreślał, iż trudno jest zmotywować zespół, gdy ten osiągnie swój podstawowy sukces – utrzymanie I lidze. Piechucki apeluje, aby drużyny opierały się na filozofii Asseco.

– Drużyna z Gdyni walczy jak równy z równym z wieloma zespołami. Mając w składzie większą ilość obcokrajowców, zdecydowanie trudniej jest pobudzić ich ego. Nie dysponując wielkim budżetem, trzeba częściej spoglądać na nasz rynek, niż wzmacniać się obcokrajowcami w takiej liczbie, jaką mamy – podkreśla.

W ostatniej kolejce ekstraklasy drużyna z Krosna zagra na wyjeździe z TBV Startem Lublin. Początek meczu w niedzielę o godz 17:45. – Został nam jeden mecz i mam nadzieję, że podziękujemy kibicom zwycięstwem za to, jak nas dopingowali przez cały sezon – dodaje Krzysztof Jakóbczyk.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments