Z ostatniej chwili

Mistrzowskie metody Guardioli. Dba o każdy detal

Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Pep Guardiola Getty Images / Catherine Ivill / Na zdjęciu: Pep Guardiola

Lewandowskiemu i Messiemu zabronił seksu po północy, choć generalnie piłkarzom daje dużo luzu. Stanął w obronie Sergio Aguero, gdy ten miał wypadek samochodowy. Sam nie oglądał meczu, który Manchesterowi City dał tytuł. Tak pracuje Pep Guardiola.

Samir Nasri, były zawodnik Man City, zdradził w rozmowie z “L’Equipe”, że Guardiola dawał im takie porady w dziedzinach życia, w których nie spodziewali się tego. – Aktywność seksualna jego piłkarzy musi mieć miejsce przed północą, aby mogli się wyspać. Powiedział nam, że dzięki temu wydobył wszystko, co najlepsze z Messiego i Lewandowskiego. A oni zminimalizowali ryzyko odnoszenia kontuzji mięśniowych – przyznał Nasri.

Ale sukces Pepa Guardioli kosztuje. Nawet niemało, bo ponad 500 mln euro. Tyle wydał dotychczas na nowych zawodników i przyniosło to pierwszy poważny efekt – mistrzostwo Anglii. Porażka w ćwierćfinale Ligi Mistrzów jest jednak sporym ciosem, zwłaszcza dla właścicieli, którzy marzą o triumfie w tych elitarnych rozgrywkach. Guardiola ma dar do przekonywania.

Trafia do głów nie tylko piłkarzy, swoich kolegów w sztabie trenerskim, ale właśnie szejków. Ile wyda Manchester podczas letniego okienka?

Pewnie przynajmniej 100 mln, ale nikt się nie zdziwi, jak kolejne 200 mln petrodolarów znajdzie nowych właścicieli. Jednak sukces zaczyna się tam, gdzie nie mają wstępu postronne osoby – w ośrodku treningowym, po którym Guardiola przechadza się w samych skarpetkach. To jest jego dom.

Tutaj wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Mania detali towarzyszy Guardioli od samego początku jego kariery trenerskiej.Paintball i kino Dzień w nowo koronowanym mistrzu Anglii rozpoczyna się od śniadania, na które obowiązek mają przyjść wszyscy piłkarze i sztab szkoleniowy. Po nim zawodnicy udają się na trening i wracają do klubowej stołówki, aby ponownie wspólnie zasiąść do stołu. W formie lunchu serwowane są ryby, mięso i warzywa. 

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments