Z ostatniej chwili

Dlaczego warto motywować pracowników?

integracja

Nie wszyscy pracodawcy decydują się na inne formy motywacji pracowników niż podwyżki lub awans. Jednak jest to niedoceniona okazja do podniesienia produktywności swoich pracowników. Co możemy zyskać przez organizowanie atrakcji dla pracowników, które wychodzą poza nawias owocowych czwartków, a które mogą mieć istotny wpływ na pracę firmy?

Motywacja napędza do działania

Coraz popularniejszym sposobem motywowania pracowników stają się wyjazdy incentive. Jest to ekskluzywna forma wycieczki z wyjątkowymi atrakcjami. Jakie mogą przyjść korzyści z finansowania takich wyjazdów? Okazuje się, że naprawdę wiele, ponieważ stanowią one konkretną nagrodę za wyróżniające się zaangażowanie w pracę. Pracownicy czują się silnie zmotywowani, wiedząc, że za włożony trud i staranie mogą liczyć na zagraniczną podróż do miejsca z ich marzeń, gdzie będą mogli nurkować, pływać jachtem czy uskuteczniać inne aktywności na co dzień dla nich nieosiągalne.

Integracja drogą do sukcesu

Nagroda, w której idzie o wysoką stawkę, wpłynie znacząco na lepszą wydajność pracowników oraz ich lepsze zgranie. Razem muszą zapracować na wspólną, ekskluzywną wycieczkę. Wyjazdy incentive są niezwykle integracyjne, bo zachęcają do współpracy i znajdowania wspólnego języka jeszcze na długo przed rozpoczęciem podróży. Zgrany team to przepis na sukces w każdej branży. Zintegrowany zespół jest o wiele wydajniejszy, jakość pracy też jest wyższa.

Prestiż firmy i lojalni pracownicy

Wyjazdy incentive to nie tylko zachęta do cięższej pracy. To również budowanie dobrego wizerunku firmy, która nie stawia tylko na wydajność, ale również dba o tych, którzy dla niej pracują. Prestiż jej zdecydowanie wzrasta, tak samo, jak lojalność w szeregach pracowniczych. Jeśli podwładni czują się doceniani i mogą liczyć na rozwijanie się w swoim miejscu pracy nie tylko przez szkolenia, ale też ciekawe i egzotyczne wycieczki, gdzie mogą spróbować wielu nowych aktywności i odpocząć w najwyższym standardzie, to praca nie będzie dla nich tylko zarabianiem pieniędzy. Ich miejsce pracy nie będzie tylko kojarzyć się z codziennymi obowiązkami.

Szczęśliwy pracownik to zdrowy pracownik

Zadbany pracownik to wydajna firma. Warto zadbać, by ciężar codziennych obowiązków mógł zostać ściągnięty z barków przez sprawnego masażystę w luksusowym SPA. W dzisiejszym świecie stres związany z pracą jest tak ogromny, że nie jeden pracownik może mierzyć się z trudnościami w przezwyciężeniu problemów ze zmęczeniem psychicznym. Jeśli zadbamy, by najbardziej zaangażowani pracownicy mogli się odprężyć na wyjeździe incentive, to przełoży się to na ich zdrowie psychiczne i fizyczne. Co za tym idzie — będą nie tylko chętnie pracować, ale też zdrowi i wypoczęci będą mogli pracować nie tylko wydajnie, ale też przez długie lata dla naszej firmy.

Brak motywacji wśród pracowników prowadzi do przemęczenia i wypalenia zawodowego. Pracownicy, którzy za ciężką pracę nie są doceniani, nie będą starali się działać jak najlepiej dla dobra firmy, ale będą szukali lepszej pracy. Warto zatem zadbać o dobrą motywację dla naszych pracowników.