Z ostatniej chwili

W Lublinie stawiają na ewolucję. TBV Start rozpoczął budowę składu

TBV Start WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Zawodnicy Startu Lublin

Przedstawiciele TBV Startu nie marnują czasu. Kilka dni po zakończeniu sezonu lubelski klub poinformował o przedłużeniu umów z Mateuszem Dziembą i Urosem Mirkoviciem. Kluczowym hasłem w kontekście kolejnych ruchów ma być ewolucja, a nie rewolucja.

Sezon 2017/2018 był bardzo dobry w wykonaniu TBV Startu Lublin. Za relatywnie nieduże pieniądze zbudowano drużynę, która była groźna dla czołowych zespołów w Energa Basket Lidze.

Trafiono z Amerykanami: James Washington, Chavaughn Lewis i Darryl Reynolds, swoje dokładali Polacy, a pod koszem dużo dobrego robił doświadczony Uros Mirkovic.Zespołowi Davida Dedka zabrakło jednego zwycięstwa do awansu do upragnionej fazy play-off.

– W porównaniu z poprzednim sezonem, zrobiliśmy duży krok do przodu – cieszy się słoweński szkoleniowiec TBV Startu.REKLAMALublinianie nie marnują czasu i szybko zabrali się za budowę nowego zespołu. Hasłem przewodnim ma być “ewolucja”, a nie “rewolucja”.

W drużynie zostanie większość zawodników z obecnego sezonu, mają pojawić się 2-3 nowe postacie.Klub w środę poinformował o przedłużeniu umów z Mateuszem Dziembą i Urosem Mirkoviciem.

Obaj podpisali roczne kontrakty.

Ten pierwszy w zespole występuje od 2016 roku, z kolei Mirkovic do Lublina trafił przed rokiem.- Obie strony były zainteresowane przedłużeniem umowy, więc nie widzę powodów, by coś zmieniać jeśli wszystko dobrze funkcjonuje – wyjaśnił Dziemba.

– Lepiej zostać tam, gdzie ludzie cię już kojarzą i nie musisz startować od zera. Poza tym, mam już trochę lat. Chciałem zostać w TBV Starcie, bo zrobiła się tu dobra atmosfera. Wydaje mi się, że następny sezon będzie jeszcze lepszy – uważa Mirković, który średnio notował 8,9 punktu i 4,5 zbiórki na mecz.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments