Z ostatniej chwili

AS”: Red Bull otrzyma w czerwcu wzmocniony silnik

Materiały prasowe / Aston Martin Red Bull Racing / Na zdjęciu: Daniel Ricciardo za sterami RB14 podczas testów w Barcelonie Materiały prasowe / Aston Martin Red Bull Racing / Na zdjęciu: Daniel Ricciardo za sterami RB14 podczas testów w Barcelonie

Hiszpański dziennik “AS” donosi, iż zespoły F1 korzystające z jednostek napędowych Renault, poczekają jeszcze miesiąc na nową ulepszoną wersję silnika, która będzie bliżej osiągów motorów Mercedesa i Ferrari.

Renault w chwili obecnej, oprócz własnego fabrycznego teamu w F1, zaopatruje w silniki prywatne zespoły Red Bulla i McLarena.

Wciąż jednak posiadają one deficyt mocy względem jednostek Mercedesa i Ferrari.Prasa w Hiszpanii donosi jednak, że producent z Francji planuje dokonać znaczącego postępu pod względem wydajności od czerwcowego GP Kanady. Pojedyncze jednostki mogą być nawet dostępne dla kierowców podczas GP Monako, pod koniec maja.- Według naszych źródeł jednostki napędowe Renault będą mocniejsze o ok. 30 KM, co na torze takim jak w Kanadzie powinno dać zespołom ok. 0,3 sekundy na okrążeniu – czytamy w raporcie dziennikarzy “AS”.

Silnik Renault po wprowadzeniu aktualizacji ma osiągać moc 950 KM podczas, gdy Mercedes i Ferrari operują obecnie jednostkami na poziomie 1000 KM.

Na czerwiec poważniejsze poprawki do swojej jednostki napędowej planuje również współpracująca z Scuderia Toro Rosso Honda. Japończycy muszą bowiem dostarczyć jak najszybciej pozytywne dane o osiągach swoich motorów, jeśli marzą o podpisaniu kontraktu z Red Bullem na sezon 2019.- Według krążących plotek Red Bull oświadczył Hondzie, że warunkiem podpisania umowy będzie zrównanie się przez nich w tym sezonie pod względem wydajności z jednostkami Renault – donosi “AS”, który podaje, że motor Hondy zyska w czerwcu dodatkowe 40 KM.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments