Z ostatniej chwili

Wynajęcie nowoczesnego magazynu dla firmy odzieżowej

magazyn dla firmy odzieżowej

Założenie firmy odzieżowej na polskim rynku wymaga przede wszystkim odwagi. Konkurencja jest dość duża, ale jeśli ma się dobry produkt, rozsądek i odrobinę sprytu, warto to zrobić.

Jakie działania należy podjąć w pierwszej kolejności?

Bardzo ważne jest znalezienie odpowiedniego miejsca, gdzie będzie funkcjonowała firma i gdzie będą odbywały się wszystkie czynności związane ze sprzedażą odzieży. Klasyczna powierzchnia biurowa raczej się nie sprawdzi, głównie ze względu na małą powierzchnię, lepiej więc znaleźć magazyn do wynajęcia. Wszak przechowywanie zakupionej odzieży przeznaczonej do sprzedaży (np. modna bluza powinna być dostępna w kilku rozmiarach i powinno być dostępnych kilka sztuk w jednym rozmiarze – rzadko który klient będzie czekał na ubranie np. 3 tygodnie, bo tyle czasu zajmie import z kraju produkcji) zajmuje sporo miejsca, dodatkowo potrzebna jest powierzchnia na robienie zdjęć do ofert, pakowanie i gromadzenie paczek oczekujących na przyjazd kuriera.

Wynajem magazynów

Znalezienie powierzchni magazynowej nie stanowi dziś problemu. Prawie w każdym mieście znajdują się oferty informujące o wolnym magazynie. Problem stanowi wynajęcie odpowiedniego magazynu – miejsca znajdującego się w miarę możliwości blisko centrum miasta (dobry i szybki dojazd do pracy zatrudnionych pracowników, zamówionych kurierów). Miejsca suchego, ciepłego, pozbawionego owadów i gryzoni. Miejsca, które nie kosztuje zbyt dużo. Warto zatem sprawdzić, jakie nowoczesne magazyny do wynajęcia znajdują się w mieście, gdzie ma funkcjonować firma odzieżowa.

Nowoczesne magazyny do wynajęcia – co warto o nich wiedzieć?

Nowoczesne magazyny zazwyczaj znajdują się w ofercie parków logistycznych. Nie są położone w centrum ani w jego pobliżu, lecz dojazd do nich nie stanowi dla nikogo problemu. Parki logistyczne znajdują się w pobliżu dobrze rozwiniętej infrastruktury drogowej – ważnych węzłów, głównych dróg.

Wyposażenie nowoczesnego magazynu

Oferowana przez parki powierzchnia magazynowa jest wysokiej klasy, tzn. zbudowana jest wg. wysokich standardów, a to oznacza parking dla pracowników, plac manewrowy dla samochodów dostawczych, monitoring, odpowiednie zabezpieczenie przeciwpożarowe, odpowiednie natężenie światła, najnowsze rozwiązania energooszczędne, bezpyłowe podłogi, infrastruktura umożliwiająca szybki i bezproblemowy rozładunek i załadunek samochodu (bramy i doki).

Oczywiście proponowanych rozwiązań jest całe mnóstwo, ale przecież nie ze wszystkich od razu trzeba korzystać. Na początku funkcjonowania firmy ważne jest, by komfort, bezpieczeństwo i higiena pracy była odpowiednia oraz by towar był bezpieczny – nie uległ zamoknięciu (gdy dach okaże się nieszczelny), nie pogorszył się jego stan (na skutek za niskiej lub za wysokiej temperatury), by nie nabrał przykrych zapachów (gdy poziom wilgotności będzie zbyt wysoki), by jego ilość się nie zmniejszała (na skutek kradzieży). Wynajęcie powierzchni magazynowej w nowoczesnym obiekcie ma jeszcze jedną zaletę – wielkość powierzchni zazwyczaj można negocjować (powierzchnię na towar i na przestrzeń biurową).

To ważne, gdy firma rozpoczyna swoją działalność. Na koszty, które każdego miesiąca trzeba regulować, należy zarobić, a skoro płacenie za tzw. “powietrze”, czyli niewykorzystaną powierzchnię można wyeliminować, to warto to zrobić. Jeśli firma będzie dobrze prosperowała, rozwijała się i zwiększała asortyment, zajdzie potrzeba zwiększenia wynajmowanej powierzchni, w nowoczesnym magazynie nie powinno być z tym problemu.

Wysokie regały do składowania

Nowoczesne magazyny posiadają wysokie regały, mieszczące tysiące palet z towarami, zatem zawsze da się wygospodarować dodatkowe potrzebne miejsce. Powierzchnie biurowe zazwyczaj można wykończyć i umeblować wg. własnego pomysłu i potrzeb. Niezwykle ważne jest sprawdzenie stawek za metr kwadratowy u kilku podmiotów wynajmujących magazyny. Pozwoli to na zorientowanie się, na jakim poziomie znajdują się ceny, na lepszą pozycję negocjacyjną i na uniknięcie podpisania niekorzystnej oferty oraz umowy.

Znajdź idealny dla siebie, nowoczesny magazyn na Śląsku: https://www.katmagazyn.pl/

Wynajęcia magazynu idealnego

Znalezienie magazynu idealnego jest mało prawdopodobne. Ale takiego, który spełni większość wymogów jest możliwe. Trzeba cierpliwie szukać i wszystko dobrze sprawdzać, by potem się nie okazało, że magazyn, który podczas prezentacji wyglądał dobrze, jest niewystarczająco ogrzewany i by w nim pracować trzeba się solidnie ubrać. Właściciele nowoczesnych magazynów, choć mają wielu chętnych na wynajęcie powierzchni i aktualnie nie muszą specjalnie zabiegać o klientów, trzymają wysokie standardy i raczej do takich sytuacji nie dopuszczają.

2 Comments