Z ostatniej chwili

Czy fotel gamingowy nadaje się do pracy?

krzesło do biura

W wielu kręgach przyjęło się stwierdzenie, że fotele przeznaczone dla graczy i pracowników biurowych to zupełnie inne kategorie mebli. W pewnym sensie jest w tym sporo prawdy, biorąc pod uwagę konstrukcję, funkcjonalność czy chociażby design obu typów krzeseł. Jednak czy oznacza to, że fotel gamingowy nie nadaje się do pracy w biurze? A może jest zupełnie odwrotnie i zakup krzesła dla gracza będzie świetnym wyborem również w kontekście wyposażenia biura? Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania w kwestii: fotel biurowy czy gamingowy?

Co łączy krzesła biurowe i fotele gamingowe?

W ostatnich latach rynek zalewany jest akcesoriami oraz produktami przeznaczonymi dla szeroko pojętej społeczności graczy. Mamy więc w sprzedaży już nie tylko gamingowe klawiatury, słuchawki czy myszki komputerowe, ale także dedykowane fanom gier wideo oświetlenie, fotele czy biurka. Wydawałoby się więc, że krzesło do gamingu niewiele będzie mieć wspólnego z tym zaprojektowanym do pracy w biurze lub gabinecie. Jak się okazuje, jest zupełnie inaczej, a oba typy mebla mają wiele wspólnego. Podobna jest konstrukcja obu modeli: zarówno krzesło gamingowe, jak i biurowe posiadają siedzisko oraz oparcie osadzone na podstawie z kółkami. Inne najważniejsze elementy, które łączą fotel gamingowy z biurowym to z pewnością:

– regulacja wysokości siedziska,

– podłokietniki, pozwalające na wygodne oparcie rąk,

– pełny obrót o 360 stopni,

– zagłówek, pozwalający na wygodne oparcie głowy,

– materiały zastosowane do produkcji.

Warto jednak dodać, że o ile konstrukcja czy regulacja poszczególnych elementów to elementy wspólne zarówno dla krzeseł biurowych, jak i gamingowych, to nowoczesne fotele do gamingu, produkowane m.in. przez polską firmę Kraken Chairs, zwykle oferują znacznie bogatszą funkcjonalność oraz wyższy komfort użytkowy.

Fotel do pracy i do gier – najważniejsze różnice

Podążając za popularnym powiedzeniem, mówiącym, że „diabeł tkwi w szczegółach”, warto przyjrzeć się bliżej różnicom między krzesłami biurowymi i gamingowymi. Różnic tych – jak się okazuje – jest naprawdę sporo. Pierwsza dotyczy budowy samych foteli. Większość modeli dla graczy posiada kubełkowy kształt, dzięki czemu spędzanie wielu godzin przed komputerem wiąże się z większą wygodą i mniejszymi obciążeniami kręgosłupa.

Innym ważnym aspektem jest funkcjonalność. Podczas gdy tradycyjne biurowe fotele oferują niemal wyłącznie opcję regulacji wysokości siedziska, te projektowane z myślą o graczach dodatkowo pozwalają na dostosowanie przechyłu oparcia, wysokości i szerokości podłokietników czy kąta zagłówka.

Na korzyść foteli biurowych przemawia również ich wyposażenie – wiele modeli oferuje m.in. podpórkę pod kark czy odcinek lędźwiowy. Standardem w przypadku foteli dla graczy jest również opcja ich pełnego rozłożenia (do pozycji leżącej), co w segmencie krzeseł biurowych jest rzadkością.

Krzesło biurowe czy gamingowe – które będzie lepszym wyborem do biura?

Jak pokazuje powyższe porównanie, fotele dla graczy wyposażone są w wiele rozwiązań przydatnych również podczas pracy biurowej. Z tego powodu doskonale sprawdzają się jako wyposażenie biur, open space’ów czy gabinetów. Zalety oferowanych przez Kraken Chairs krzeseł gamingowych docenią zwłaszcza te osoby, które przy komputerze spędzają sporo czasu każdego dnia. Przewagę mebli gamingowych nad zwykłymi fotelami biurowymi odczujesz tym mocniej, im więcej godzin pracujesz w pozycji siedzącej.

Mycie kostki brukowej – Oferujemy sprzęt do mycia kostki brukowej oraz innych nawierzchni. Nasze urządzenia pozwalają na efektywne usuwanie zabrudzeń. Zadbaj o swoje zdrowie Winncare – producent sprzętu rehabilitacyjnego