Z ostatniej chwili

Rozstępy – problem estetyczny wielu kobiet

Rozstępy - problem estetyczny wielu kobiet

Większość kobiet cierpi z powodu cellulitu i rozstępów. Niestety wpływa one na poczucie własnej wartości i zadowolenie ze swojego ciała. Co ważne, nie tylko kobiety w ciąży lub po porodzie skarżą się na te niedoskonałości. Dotykają one wiele pań już w młodym wieku. Waga również nie ma tutaj większego znaczenia – nawet szczupłe osoby, mogą mieć problemy z rozstępami. Jak je usunąć?

Cellulit a rozstępy

Wiele osób myli cellulit (tzw. skórkę pomarańczową) z rozstępami. Cellulitu możemy się pozbyć dzięki odpowiedniej diecie, kosmetykom i sportowi. W przeciwieństwie do niego, raz powstałe rozstępy są bardzo trudne do zniwelowania. Nie są one niebezpieczne dla zdrowia, ale ucierpi na tym nasz wygląd.

Czy istnieje krem na rozstępy? W drogeriach znajdziemy specyfiki, którą mogą zapobiegać ich powstawaniu, ale nie zredukują już istniejących rozstępów.

Jak powstają rozstępy?

Które miejsca są najbardziej narażone na powstawanie rozstępów? I czym właściwie są rozstępy? Są one wrzecionowatymi pasmami, które występują najczęściej na pośladkach, piersiach, brzuchu, udach – zdecydownie częściej u pań niż u panów. Za główny czynnik ich pojawienia się w skórze, uważa się zaburzenie fibroblastów – włókien, dzięki którym skóra jest elastyczna, napięta i jędrna. Zniszczone fibroblasty sprawiają, że włókna nie rozciągają się, tylko zrywają, na skutek czego powstają rozstępy.

Nie pozbędziemy się rozstępów domowymi sposobami, jedynie w salonach kosmetycznych, albo dzięki zabiegom chirurgicznym. Na ratunek przychodzi nam medycyna estetyczna.

Sposób na rozstępy

Za powstawanie rozstępów odpowiadają przede wszystkim:

– zaburzone funkcje tkanki łącznej,

– hormony,

– geny,

– szybkie przybranie na wadze, tusza, mięśnie (kulturystyka),

– sterydy,

– ciąża,

– okres dojrzewania.

Mezoterapia igłowa

Pierwszym zabiegiem, który warto polecić w leczeniu rozstępów jest mezoterapia igłowa. Co ciekawe, najpierw zabieg ten wykonano w celu poprawy problemów ze słuchem u pewnego pacjenta. Później stosowano go w leczeniu migren oraz w pozbywaniu się żylaków.

W latach 70. ubiegłego wieku mezoterapię zaczęto stosować w gabinetach medycyny estetycznej. Ma ona szerokie zastosowanie, począwszy od nawilżenia skóry, spłycenia zmarszczek, leczenia łysienia, aż po redukcję cellulitu i rozstępów.

Klinka Murano – laser Discovery Pico

Mezoterapię można wykonać między innymi w warszawskiej Klinice Murano. Oprócz tego gabinet oferuje także zabiegi z laserem. Najnowocześniejszym i najchętniej wybieranym przez klientki jest laser Discovery Pico.

Leczenie rozstępów jest najbardziej efektywne, gdy jest podjęte od samego początku ich powstawania. W fazie zapalnej (trwającej nawet do pół roku) możemy zauważyć, jak skóra staje się ciemnoczerwona, a następnie sina. Często pojawia się też wtedy obrzęk. W drugiej fazie – tzw. zanikowej – rozstępy bledną i przyjmują ostateczną formę.

Jeśli chcesz jak najszybciej pobyć się rozstępów, umów się już dziś na wizytę w Klinice Murano! Więcej na stronie klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82.

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej