Z ostatniej chwili

Torebka damska – niezbędnik każdej kobiety

torebka damska

Torebka damska to ten element garderoby, który ma w szafie każda kobieta, bez względu na wiek. Pełni ona przede wszystkim funkcje praktyczne, ponieważ można do niej schować dużo rzeczy takich, jak klucze, telefon czy portmonetka. Stanowi także uzupełnienie różnych stylizacji, dlatego warto mieć w szafie kilka, jeśli nie kilkanaście, rodzajów torebek.

Rodzaje torebek damskich

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów torebek damskich. Można tu wyróżnić:

  • listonoszki, które są noszone przez ramię, mają długi pasek i mogą mieć różne kształty
  • torby worki, które mają okrągły, charakterystyczny kształt, a ściągane są na górze przy pomocy troczków, a noszone na długim pasku
  • torby na zakupy, które są bardzo popularne i lubiane przez kobiety, stanowią bazę stylizacji do pracy i na zakupy
  • torby damskie Tote bags, czyli torebki do dźwigania, są bardzo pakowne
  • torebki hobo, czyli torebki przypominająca mały tobołek

torebka damska

Torebki na specjalne okazje

Torebka damska jest niezbędnym dodatkiem nie tylko na co dzień, ale także na specjalne okazje, takie jak przyjęcie, impreza w klubie, czy koktajl. Są to torby znacznie mniejsze, które idealnie pasują do wizytowych sukni. Mogą to być torebki kuferki, kopertówki.
Torebki kuferki mają płaskie dno, otwierane są na całą szerokość. Nosi się je w ręku, a wykonane są przeważnie ze skóry.
Kopertówki to idealne rozwiązanie w przypadku torebek na wielkie wyjścia. Najczęściej są prostokątne, mają odpinany pasek i nosić je można w rękach lub na ramieniu.

torebka damska

Jakie są sportowe torebki?

Torebki damskie występują także w wersji sportowej. Doskonale sprawdzają się podczas wakacji, w trakcie wycieczek górskich i rowerowych.
Nerka to przedstawicielka torebek sportowych. Nosi się ją na pasku w talii, przez ramię, albo na biodrach.
Plecak i worek noszone są na plecach. Używa się ich najczęściej na wakacjach, podczas podróży, ale coraz częściej kobiety nosi je również na co dzień, ze względu na wygodę. Worek jest odmianą plecaka, który jest ściągany sznurkami.

 

torebka damska

 

Torebki sportowe to taki typ, który zabieramy ze sobą na siłownię, albo na krótki wyjazd weekendowy. Są ona bardzo pojemne, a wykonane są z lekkiego materiału, który jest bardzo wytrzymały.
Obecnie na rynku dostępna jest niezliczona ilość torebek damskich. Projektanci czołowych marek prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych modeli, które przybierają nieraz najdziwniejsze kształty. Torebki występują również w bogatej wersji kolorystycznej, choć największą popularnością cieszą się czarne, białe i beżowe

Torebki damskie od PROPS-a https://www.props.com.pl/kategoria-produktu/torebka-damska/

2 Comments