Z ostatniej chwili

Polska gra o piekle ocenzurowana. Agony zbyt brutalne dla konsol

foto: materiały prasowe foto: materiały prasowe

Polski survival horror rozgrywający się w piekle musiał spuścić nieco z tonu, gdyż groziła mu kategoria Adul-Only, zamykająca możliwość wydania tytułu na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Agony w dalszym ciągu ma być jednak bardziej krwawe, niż ktokolwiek się spodziewa.

Informacja o ocenzurowaniu gry została opublikowana na Kickstarterze, gdzie zbierano pieniądze na stworzenie gry. Twórcy Agony, polskie Madmind Studio, poinformowało w nich o konieczności ocenzurowania niektórych wprowadzonych do gry aspektów, jeśli chcą spełnić obietnicę i wydać grę na konsole.

Zmiany w większości przypadków będą kosmetyczne – twórcy podają, że większość z nich polegała na przykład na zmianie kąta widzenia kamery, żeby ukryć przed wzrokiem gracza co bardziej ekstremalne akty przemocy.

Agony ocenzurowane, żeby mogło wyjść na konsole

Dzięki współpracy z organizacjami oceniającymi gry Agony otrzyma ocenę M (Mature) i pojawi się dzięki temu na Sony PlayStation 3 oraz Xbox One S 4K. Dla osób, które zamówią wersję PC, zapowiedziano łatkę usuwającą na żądanie wszystkie cenzorskie cięcia w grze.

Madmind Studio dało także kupującym możliwość zmiany zdania i otrzymania Agony w wersji na PC zamiast na konsole.

Słowo „cenzura” zostało użyte przez samych twórców, którzy jednak szybko wyjaśnili, że jest ono zdecydowanie na wyrost. Cięcia są podobne minimalne i nie wpływają w widoczny sposób na rozgrywkę ani na brutalność gry.

Nie chcemy ujawniać do dokładnie zostało ocenzurowane, żeby uniknąć spoilerów – chcemy jednak podkreślić, że żaden z elementów Agony, który był przedstawiany na materiałach promocyjnych (gameplay, trailery, zrzuty ekranu, GIF-y) nie został zmieniony. Nie bójcie się, pełna wersja Agony jest i tak zdecydowanie cięższa niż to, co pokazywaliśmy Wam do tej pory.

Premiera Agony planowana jest na 2018 rok – dokładna data nie została jeszcze ujawniona. Warto odnotować, że w 2018 roku będzie pełno premier dobrych gier na PS4.

MichałTomaszkiewicz
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments