Z ostatniej chwili

Czy „FIFA 19” będzie miała licencję na Ligę Mistrzów i Ligę Europy?

foto: materiały prasowe foto: materiały prasowe

UEFA ogłosiła zakończenie współpracy z firmą Konami, która produkuje serię Pro Evolution Soccer. Jest to zatem szansa dla EA, które może przejąć od nich prawa do Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy.

O decyzji poinformowała 18 kwietnia 2018 roku UEFA, która współpracowała z Konami przez ostatnich 10 lat. W oświadczeniu opublikowanym na oficjalnej stronie organizacji europejskiej piłki czytamy, że decyzja o zakończeniu prac została podjęta za porozumieniem stron. Oczywiście UEFA podziękowała za „spędzoną razem” dekadę.

Według Guya-Laurenta Epsteina, współpraca między firmami była bardzo satysfakcjonująca. Dowiedzieliśmy się również, że rozgrywki reprezentacyjne organizowane przez UEFĘ dalej pozostaną pod egidą Konami:

Było to pełne współpracy i opłacalne dla obydwóch stron partnerstwo. UEFA chciałaby podziękować Konami za niesamowite oddanie i wsparcie dla naszych klubowych rozgrywek, które trwało aż 10 lat. Na szczęście wciąż pozostaje nam jeszcze współpraca w sferze rozgrywek reprezentacji narodowych.

Liga Mistrzów trafi do Fify 19?

Utrata licencji na używanie grafik oraz motywów muzycznych Ligi Mistrzów/Ligi Europy przez Konami oznacza jedno – nareszcie najważniejsze klubowe rozgrywki na świecie będą mogły znaleźć się w „Fifie”. Oczywiście, oficjalne informacje na ten temat pojawią się dopiero po finale Ligi Mistrzów, który odbędzie się 26 maja 2018 roku w Kijowie. Dopiero wtedy wygaśnie umowa między Konami, a UEFĄ.

Wydaje się jednak, że EA nie przepuści takiej okazji. W „Fifie” już teraz fani mogą oglądać oficjalne grafiki La Ligi, Bundesligi, Premier League, a także polskiej Ekstraklasy. Wydaje się, że to tylko kwestia czasu, aż pojawi się informacja, że UEFA nawiązała współpracę z „Fifą”. Bo ciężko sobie wyobrazić kto oprócz „PES” i produkcji EA mógłby pozwolić sobie na wykupienie tej licencji. Dlatego wydaje się, że to właśnie w „Fifie 19” gracze będą mieli okazję usłyszeć wspaniały hymn Ligi Mistrzów:

Pierwsze informacje na temat „Fify 19” otrzymamy zapewne podczas eventu EA Play, który odbędzie się w dniach 9-11 czerwca 2018 roku w Los Angeles. Prawdopodobnie właśnie wtedy twórcy potwierdzą Ligę Mistrzów w produkcji Electronic Arts.

Zobacz także poprzednią wersję FIFA 16.

Kamil Kacperski
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments