Z ostatniej chwili

Mulan nie znajdzie miłości w nowym filmie? Li Shang nie pojawi się w aktorskiej wersji

foto: kadr z filmu Mulan foto: kadr z filmu Mulan

Jak w przypadku pozostałych aktorskich wersji klasycznych animacji Disneya, reboot „Mulan” również wzbudził emocje wśród fanów. Nie chodzi jedynie o sam pomysł odgrzewania dobrze znanej historii, drobne zmiany w fabule, czy różnice w wizerunku bohaterów, ale również bardziej społeczne problemy, jak na przykład zjawisko whitewashingu. W 2016 roku pojawiły się informacje, że w Li Shanga, który finalnie zostaje ukochanym tytułowej bohaterki, ma zagrać biały aktor. Nie spodobało się to fanom oryginalnej wersji. Teraz okazuje się, że bohatera zabraknie w aktorskim reboocie.

„Mulan” – Li Shang nie pojawi się w filmie?

Wytwórnia Disney nie potwierdziła, że ukochany Mulan nie wystąpi w filmie, ale serwis Moviefone zwrócił uwagę, że do tej pory nie znaleziono aktora, który miałby wystąpić w roli dowódcy chińskiej armii. Twórcy zaangażowali już aktorkę, która zagra Mulan, oraz odtwórcę Tunga – mentora dziewczyny. Niedawno pojawiło się ogłoszenie, w którym Disney szukał młodego mężczyzny do roli żołnierza. Okazuje się jednak, że zamiast Shanga, pojawi się nowa postać o imieniu Chen Honghui.

Bohater ma być młodym wojakiem, który widzi w Mulan udającej mężczyznę, swoje główne zagrożenie w drodze do awansu. Nie świadomy, że rywalka jest kobietą, stara się pokonać ją we wszystkich dziedzinach, by dowieść, że jest najlepszy. Kiedy Chen poznaje prawdę, jego zachowanie drastycznie się zmienia i patrzy na Mulan jako na obiekt zainteresowań miłosnych. Shang cechował się odmienną postawą, ponieważ od samego początku wspierał Mulan, która zaciągnęła się do wojska jako Ping. 

To nie jedyne odstępstwo od animacji z 1998 roku. Twórcy nowej „Mulan” wprowadzili szereg nowych postaci oraz zmienili ścieżkę dźwiękową filmu. Usunięcie Shenga z filmu jest również ciosem dla wszystkich osób, które widziały w postaci ikonę biseksualizmu.

Jesteśmy zasmuceni doniesieniem, które w zasadzie potwierdza, że Li Shang nie pojawi się w aktorskiej „Mulan”. Ogłoszenie castingowe wydaje się być prawdziwe. Donnie Yen został obsadzony jako dowódca Tung, który pojawia się w opisie Chena Honghuia. Spoczywaj w pokoju ikono biseksualizmu.

Jestem zdegustowana. Disney być może jest wściekły, że przez przypadek sprawił, że Li Shang był biseksualistą, więc postanowili USUNĄĆ JAKĄKOLWIEK MOŻLIWOŚĆ, że Chen zostanie ukazany w taki sposób. Postawili sprawę jasno – on nienawidzi Mulan, kiedy ona udaje mężczyznę. Dręczy ją, aż okazuje się, że jest kobietą.

Li Shang był surowy dla Mulan (Pinga) jedynie na początku, ponieważ Ping sprawiał kłopoty, ale jako Mulan dowiodła, że jest godna dowodzić i walczyć na polu bitwy. Biseksualny Li Shang widział Ping jako równego sobie (przy okazji się zakochując).

Czy nowa wersja „Mulan” przypadnie do gustu fanom oryginalnego filmu? Żeby się dowiedzieć, będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość. Polska premiera produkcji Disneya została zaplanowana na 27 marca 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej