Z ostatniej chwili

O co chodzi w scenie po napisach w „Avengers: Infinity War”?

foto: kadr z filmu Avengers: Infnity War foto: kadr z filmu Avengers: Infnity War

W „Avengers: Infinity War” nie mogło zabraknąć sceny po napisach. Co bracia Russo ukryli w dodatkowym fragmencie filmu?

UWAGA! Artykuł zawiera spoilery! Czytasz na własną odpowiedzialność!

Filmy Marvel Studios słyną z tego, że warto zostawać na nich do samego końca. Twórcy ukrywają bowiem dodatkowe sceny, które pojawiają się po napisach końcowych. Czasem są śmiesznym dodatkiem do fabuły filmu, ale przede wszystkim mają wprowadzić widzów w kolejny rozdział historii, zapowiadając następne produkcje. Nie inaczej jest w przypadku „Avengers: Infinity War”. Bracia Russo zdecydowali się na jedną dodatkową scenę, ale po tak wielu mocnych wydarzeniach to w zupełności wystarczy. Co ukryto po napisach?

„Avengers: Infinity War” – scena po napisach

Podczas napisów końcowych widzowie mogą ochłonąć po szokującej końcówce  filmu. Nie spodziewajcie się jednak Hawkeye’a. W ukrytej scenie pojawiają się dwie inne dobrze znane, ale dawno niewidziane postacie – agenci S.H.I.E.L.D. Nick Fury (Samuel L. Jackson) oraz Maria Hill (Cobie Smulders). Para jedzie po Nowym Jorku, kiedy nagle dochodzi do stłuczki. Okazuje się, że w pojeździe, w który uderzył samochód prowadzony przez Fury’ego, nie ma nikogo. Nagle agentka zdaje sobie sprawę, że zaczyna znikać. To następstwo ostatecznej decyzji, którą podjął Thanos. Fury jest w szoku, ale zaczyna rozumieć, co to oznacza. Zamierza wezwać posiłki za pomocą nadajnika. Zanim jednak wiadomość zostaje wysłana, Fury również ulega dezintegracji.

foto: kadr z filmu Avengers

Nadajnik upada na ziemię, na szczęście wiadomość nadal jest wysyłana. W końcu przekaz dociera do odbiorcy, a na ekranie urządzenia pojawia się tajemniczy symbol. Fani komiksów na pewno rozpoznają w nim emblemat, który z dumą nosi na piersi Captain Marvel. Pierwszy solowy film o superbohaterce zobaczymy już 8 marca 2019 roku. W Carol Danvers wcieli się Brie Larson. W produkcji ujrzymywydarzenia dziejące się na 10 lat przed historią ukazaną w „Avengers”. Pojawi się w niej młodszy Nick Fury, który nawiąże kontakt z superbohaterką. Danvers będzie musiała zmierzyć się z zagrażającemu Ziemi pozaziemskiemu zagrożeniu.

Captain Marvel została też potwierdzona jako kolejna postać, która wystąpi w 4. części. „Avengers”. Całkiem możliwe, że to właśnie ona stanie się atutem pozostałych przy życiu herosów w walce z Szalonym Tytanem. Jak superbohaterowie pokonają Thanosa? Dowiemy się 3 maja 2019 roku, kiedy film wejdzie do kin.

SergiuszKurczuk
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments