Z ostatniej chwili

Dariusz Szpakowski komentuje mecz Kapitana Tsubasy w zwiastunie serialu

foto: kadr z wideo foto: kadr z wideo

Kultowe anime „Tsubasa – kapitan Jastrząb” będzie można już niedługo oglądać na TVP Sport. Sprawdźcie, jak stacja zapowiada powrót najsłynniejszego japońskiego piłkarza na polskie ekrany.

„Kapitan Tsubasa”, znane u nas też jako „Kapitan Jastrząb” to jedno z najsłynniejszych anime w historii. Kariera japońskiego piłkarza nazwiskiem Tsubasa Ozora zainspirowała do kopania piłki wielu słynnych zawodników, między innymi Zinedine’a Zidane’a, Leo Messiego i Fernando Torresa.

Drogę Tsubasy na piłkarski szczyt polscy widzowie mogli śledzić w latach 90. w stacjach Polonia 1 i Polsat 2. Przez długi czas odcinków piłkarskiego anime próżno było szukać na telewizyjnych ekranach w Polsce. Z okazji zbliżającego się mundialu TVP Sport postanowiła jednak przypomnieć kultową animację.

Serial pod nowym tytułem „Tsubasa – kapitan Jastrząb” będzie można go oglądać w TVP Sport od 1 maja 2018. Emitowane będą dwa odcinki dziennie, o 8.00 i 8.30. Stacja zapowiada emisję serialu wyjątkowym zwiastunem.

Anime słynęło z niezbyt realistycznego, za to bardzo atrakcyjnego dla ówczesnych młodych widzów sposobu ukazywania piłkarskiej rozgrywki. W zapowiadającym „Tsubasę – kapitana Jastrzębia” trailerze boiskowe popisy Ozory i kolegów relacjonuje sam Dariusz Szpakowski, słynny komentator sportowy Telewizji Polskiej. Zobaczcie sami, jak brzmiałby pan Dariusz, gdyby w komentował mecze FC Nankatsu:

Mundial 2018 – kiedy mecze?

Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2018 w Rosji rozpoczną się 14 czerwca 2018 meczem Rosja-Arabia Saudyjska. Potrwają do 15 lipca 2018, kiedy w Moskwie odbędzie się wielki finał. Na mundialu wystąpi także reprezentacja Polski. „Biało-czerwoni” zagrają w fazie grupowej z Senegalem (19 czerwca 2018, godz. 17:00), Kolumbią (24 czerwca 2018, godz. 20:00) i Japonią (28 czerwca 2018, godz. 16:00).

MaciejKoprowicz
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments