Z ostatniej chwili

Powstał fanowski zwiastun „Gry o tron” w stylu „Avengers: Infinity War”

foto: kadr z wideo foto: kadr z wideo

Fani MCU znaleźli sobie nową zabawę, w ramach której montują zwiastuny znanych produkcji stylizowane na „Avengers: Infinity War”. Niektóre z nich są wyjątkowo udane – m.in. fanowski trailer „Gry o tron”.

Trailery filmu „Avengers: Infinity War” zrobiły na fanach MCU tak duże wrażenie, że postanowili zrealizować w ich stylu wersje zwiastunów innych popularnych produkcji. Wśród nich znalazł się m.in. materiał zmontowany ze scen z „Gry o tron” tak, by jak najbardziej przypominał spot promujący najnowszy film Marvela.

Zwiastun „Gry o tron” w stylu „Avengers: Infinity War”

Poniższy materiał naśladuje pierwszy oficjalny zwiastun „Avengers: Infinity War”, w którym zaprezentowano głównych protagonistów i złowrogiego Thanosa oraz zapowiedziano walkę, jaką ze sobą stoczą. Wzorowany na tym materiale trailer „Gry o tron” został okraszony tą samą muzyką, a wypowiedzi bohaterów pojawiają się niemal w tych samych momentach. Podobnie rozłożono też akcenty – po spokojnym początku wyłania się logo, napięcie zaczyna rosnąć, by w szczytowym momencie ukazać widzom twarz głównego antagonisty (w tym przypadku odpowiednikiem Thanosa jest Nocny Król)Później jest już tylko coraz gorzej – widzimy wojnę, beznadziejną walkę, nawet płomienie wybuchające w tym samym momencie. Ostatnie ujęcie to bieg gotowych do walki bohaterów, po którym pojawia się logo produkcji, podczas gdy w tle rozbrzmiewa główny motyw muzyczny. Tak udanego odtworzenia pierwowzoru nie powstydziłby się nawet zawodowy montażysta. Zresztą zobaczcie sami:

By osiągnąć pełną radość oglądania, radzimy odtworzyć obydwa zwiastuny jednocześnie:

Kreatywność fanów MCU działa też w drugą stronę. A więc nie tylko przerabiają oni wszystko, co się da na modłę 3. części „Avengers”, ale też tworzą wszelkie możliwe wersje zwiastuna 19. filmu MCU. W ten sposób powstały m.in. zwiastun „Infinity War” w wersji retro, parodystyczny „Avengers: Infinity War Weird Trailer” oraz zwiastun filmu domowej roboty.

Wszystkie te przeróbki są oczywiście wyrazem ogromnej niecierpliwości, z jaką fani czekają na nadchodzący film Marvela. Na szczęście już niebawem czas oczekiwania dobiegnie końca. „Avengers: Infinity War” trafi na ekrany już za kilka dni – 25 kwietnia 2018 roku. 

Zobacz także grę No Man`s Sky.

Natalia Hluzow
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments