Z ostatniej chwili

Bliźniaczki Harp Twins zagrały na harfach „Rainbow In The Dark” Dio

foto: kadr z wideo foto: kadr z wideo

Słynne bliźniaczki tym razem postanowiły złożyć muzyczny hołd Ronniemu Jamesowi Dio.

Bliźniczki Camille i Kennerly zaprezentowały kolejny cover, tym razem z repertuaru Dio. Ich wybór padł na „Rainbow In The Dark” z albumu „Holy Diver”. Czy spodziewaliście się, że ten mocny kawałek dobrze będzie prezentować się na harfie?

Instrument kojarzy się bardziej z filharmonią, a nie z metalem, czy rockiem. Tymczasem bliźniaczki wykonują takie piosenki jak „Crazy Train” Ozzy’ego, „Iron Man” Black Sabbath czy „One” Metalliki. Panie zaprezentowały bardzo eleganckie wersje tych hitów i również kawałek Dio otrzymał drugie życie dzięki bliźniaczkom.

„Rainbow In The Dark” w wersji harfistek

Posłuchajcie zatem, jak prezentuje się ten cover w wykonaniu bliźniaczek:

Tak harfistki opowiedziały o tym utworze:

„Rainbow In The Dark” był na naszej liście coverów przez lata i w końcu możemy zaprezentować nasz cover metalowego klasyka. Podoba się nam to, że harfy dodają magiczną i eteryczną aurę do tego utworu. Najbardziej lubimy w tej interpretacji naszą wersję solo.

Memoriał Dio w Polsce

Jeżeli chcielibyście posłuchać repertuar Dio to już niebawem będziecie mieć taką możliwość. W trakcie trasy King of Rock And Roll muzycy Scream Maker i goście wykonają piosenki, które śpiewał Ronnie James Dio. Trasa rozpocznie się 17 maja w warszawskiej Proximie, a zakończy 21 lipca na sopockiej plaży.

AleksandraDegórska
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej