Z ostatniej chwili

Fernando Alonso nie przejmuje się innymi zespołami

Materiały prasowe / McLaren / Fernando Alonso Materiały prasowe / McLaren / Fernando Alonso

Kierowca McLarena, Fernando Alonso przyznał, że wyniki osiągane przez jego byłe zespoły nie interesują go. Hiszpan skupia się na teraźniejszości.

Jak na razie McLaren jest wyżej w klasyfikacji konstruktorów niż Scuderia Toro Rosso. Jednak to w Bahrajnie stajnia z Faenzy na silnikach Hondy była lepsza od ekipy z Woking.

– To był dla nich bardzo dobry weekend – przyznał Fernando Alonso.- Jednak spędziłem już sporo lat w Formule 1 i nie widzę sensu komentowania formy zespołu po jednych dobrych kwalifikacjach lub jednym dobrym wyścigu – dodał Hiszpan.

Dziennikarze nawiązali także do przeszłości dwukrotnego mistrza świata. Odkąd odszedł on z Ferrari po sezonie 2014, nie zdobył ani jednego podium. Włoski zespół wygrał z kolei dziesięć wyścigów, a w ubiegłym sezonie walczyli realnie o mistrzostwo.

– Każde zwycięstwo, każde podium przez nich zdobyte, to zaczynają się pytania, czy żałuję odejścia z Ferrari.

Teraz pytacie o Toro Rosso i silniki Hondy. Może czas także na Renault? Znów są konkurencji – odpowiedział Alonso.- Nie przejmuję się wynikami innych zespołów. To zabawne, gdy ludzie wracają do przeszłości, gdy dana stajnia zaczyna osiągać sukcesy. Dostaję sporo takich pytań, ale mało mnie to interesuje – zakończył.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments