Z ostatniej chwili

Ile wart jest Piotr Zieliński?

Nie tylko znawcy piłki nożnej, ale też media wróżą ogromną karierę Piotrowi Zielińskiemu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej klubów interesuje się piłkarzem, w tym Liverpool FC. Jednak pozyskanie sportowca nie będzie prostym zadaniem, ma on w kontrakt wpisaną wysoką sumę odstępnego.

Ile wyosni kwota odstępna?

Zdaniem “Super Expressu”, SSC Napoli nie zgodzi się na sprzedaż reprezentanta Polski za mniej niż 65 mln euro – tyle wynosi kwota odstępnego. Zanim dołączył do drużyny z Neapolu, Piotr Zieliński był bardzo bliski podpisania kontraktu Liverpoolem. The Reds ostatecznie nie pozyskali go, ale media donoszą, że cały czas znajduje się na liście życzeń Juergena Kloppa.

Z tym, że Niemiec musiałby się liczyć z bardzo dużym wydatkiem, jeśli chciałby ściągnąć Zielińskiego. Ten w 2017 roku znalazł się w dziesiątce najlepiej opłacanych polskich sportowców. Jeszcze zanim trafił do Napoli, zarabiał 500 tysięcy euro za rok gry dla Udinese Calcio. Teraz jego zarobki to 2,4 mln euro.

Piłkarz nie wkłada jednak wszystkich pieniędzy do swojego portfela. Finansuje bowiem działalność domów dziecka, którymi opiekują się jego rodzice. Niedawno zaręczył się też ze swoją partnerką.

W tym sezonie Zieliński zagrał 36 razy dla Napoli, zdobył osiem goli i dołożył dwie asysty.

Publikacja zaczerpnięta z: WP.pl

3 Comments