Z ostatniej chwili

Tynk dekoracyjny, mikrocement Festfloor – Poznaj produkty i inspiracje

Tynk dekoracyjny

Coraz więcej klientów poszukuje tynków dekoracyjnych, dzięki którym uzyskają efekt betonu na ścianie. W przypadku ścian w salonie czy sypialni wybór wydaje się prosty – wystarczy zdecydować się na konkretny kolor i fakturę. Jednak gdy chodzi o wykończenie ścian w łazience, które narażone są na kontakt z gorącą parą wodną oraz bezpośrednio z wodą, np. pod prysznicem przy wannie i umywalce, sprawa się nieco komplikuje.

Beton dekoracyjny

Jest on doskonałym uzupełnieniem industrialnych pomieszczeń. Minimalistyczny, a zarazem ostry w swej strukturze nada naszym wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Beton dekoracyjny tworzy spójną całość z różnego rodzaju meblami i dodatkami w stylu loftowym. Jeżeli jesteśmy miłośnikami roślin, beton na ścianach z pewnością uwydatni ich piękno i intensywny kolor.

Oryginalny wygląd to tylko jedna z zalet tego produktu. Przede wszystkim jest on niezwykle funkcjonalny i łatwy w montażu. Zabezpiecza powierzchnię ściany przed występowaniem pleśni, dzięki swojej paroprzepuszczalności. Odpowiednio nałożony i zaimpregnowany beton dekoracyjny jest niezwykle odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a dodatkową zaletą jest możliwość mycia go z użyciem wody. Festfloor

Tynk dekoracyjny

Microcement

Jeżeli zależy nam na osiągnięciu industrialnego charakteru naszego wnętrza, jednakże o bardziej stonowanej i delikatniejszej strukturze microcement będzie idealnym rozwiązaniem. Doskonale nada się do wykończenia ścian, podłóg, blatów, fasady, a nawet samych mebli. Jednak w zależności jaką powierzchnię zamierzamy pokryć, musimy kupić microcement dedykowany właśnie dla niej. Jest to konieczne ze względu na różne parametry tych produktów m.in. odporność na ścieranie i wodę.

Tynk dekoracyjny

Tynk dekoracyjny

Struktura betonu nie jest jedynym rozwiązaniem dla osób pragnących uzyskać nietuzinkowy wygląd swoich ścian. Jeżeli pragniemy uzyskać efekt inspirowany industrialnymi materiałami takimi jak drewno, kamień czy też piaskowiec, tynk dekoracyjny sprawdzi się idealnie. Przy jego pomocy możemy również tworzyć abstrakcyjne wzory czy też stworzyć fakturę tradycyjnego “baranka”. Tynk dekoracyjny pomoże nam wyrównać ewentualne nierówności, krzywizny oraz ubytki ścian.

Tynk dekoracyjny

2 Comments