Z ostatniej chwili

Martin Vaculik nie wystąpi w majowych rundach Grand Prix. Wiemy, kto go zastąpi

Newspix / Łukasz Trzeszczkowski / Greg Hancock kontra Niels Kristian Iversen Newspix / Łukasz Trzeszczkowski / Greg Hancock kontra Niels Kristian Iversen

Kontuzja kostki Martina Vaculika okazała się na tyle poważna, że Słowak nie wystąpi 12 maja w Warszawie i 26 maja w Pradze na Speedway Grand Prix. Zastąpi go Niels Kristian Iversen.

Słowak 12 kwietnia doznał kontuzji kostki w lidze angielskiej i nie zdąży wykurować się w maju. Sam zawodnik mówił, że potrzebny będzie jeszcze przeszczep skóry, w miejscu, gdzie doszło do pęknięcia kości. W związku z obrażeniami Martin Vaculik wycofał się z udziału w majowych rundach Speedway Grand Prix.

W Warszawie i Pradze zastąpi go Niels Kristian Iversen, który jest w tym roku pierwszym rezerwowym cyklu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym sezonie pech nie opuszczał Duńczyka, który złamał bark i nie mógł powalczyć o utrzymanie w Grand Prix. Ostatecznie zdobył tylko 44 punkty i zajął 15. miejsce w klasyfikacji generalnej.Bardzo liczył na dziką kartę od organizatorów, ale jej nie otrzymał. Nie krył wówczas swojego rozgoryczenia i żalu. Będzie miał zatem okazję udowodnić, że zasługuje na miejsce wśród najlepszych żużlowców świata. W ubiegłym sezonie na PGE Narodowym Iversen był ósmy, a w Pradze uplasował się na piętnastej pozycji.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments