Z ostatniej chwili

Lokomotiv – Wanda: Skandynawskie zmiany w szeregach krakowian (składy)

WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Rasmus Jensen WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Rasmus Jensen

Pierwszym niedzielnym meczem w trzeciej kolejce w Nice 1. Lidze Żużlowej będzie to w Daugavpils, gdzie Lokomotiv podejmie Arge Speedway Wandę Kraków. Gospodarze przetasowali pary, w obozie gości doszło do zmian kadrowych.

Zmiany w ekipie gości dotyczą pierwszej pary. Za Lasse Bjerre ma wystartować Rasmus Jensen, z kolei za Victora Palovaarę, który był najlepszym zawodnikiem Wandy w niedzielnej potyczce z Orłem Łódź (30:60), w której zdobył 7 punktów i bonus, awizowano jego rodaka Joela Anderssona. Zarówno Jensen, jak i Andersson nie mieli jeszcze w tym roku okazji do jazdy w polskiej lidze.Gospodarze obyli się bez zmian kadrowych, za to dokonali roszad w układzie par.

Do roli prowadzącego powrócił Timo Lahti, który w meczu z ROW-em Rybnik (47:42) jeździł z numerem 12 na plecach.

Pod dziesiątkę powędrował tym samym Wadim Tarasienko, a pod dwunastkę Jewgienij Kostygow.Awizowane składy:Arge Speedway Wanda Kraków1. Ramus Jensen2. Joel Andersson3. Siergiej Łogaczow4. Wojciech Lisiecki5. Marcin Jędrzejewski6. Piotr Pióro7. Bartłomiej KowalskiLokomotiv Daugavpils9.

Kjastas Puodżuks10. Wadim Tarasienko11. Timo Lahti12. Jewgienij Kostygow13. Peter Ljung14. Artiom TrofimowPoczątek meczu: godz. 14:15 (czasu polskiego)Sędzia: Piotr NowakKomisarz: Józef Piekarski

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments