Z ostatniej chwili

Joanna Wołosz o kadrze na rok 2018: Nie szukajcie drugiego dna

WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Joanna Wołosz i Jacek Nawrocki (z lewej) WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Joanna Wołosz i Jacek Nawrocki (z lewej)

Brak Joanny Wołosz w szerokim składzie kadry polskich siatkarek na rok 2018 wzbudził wiele emocji. – Chcę rozwiązać swoje problemy i skupić się na sobie. Nie chodzi o afery i konflikty – tłumaczy rozgrywająca.

– To nie była łatwa decyzja, ale dokładnie przemyślana. Byłam w tej reprezentacji od ośmiu lat i stawiałam się na nią zarówno w lepszych, jak i słabszych chwilach drużyny. Także wtedy, kiedy atmosfera wokół kadry i w niej była zdecydowanie gorsza niż obecnie. Trener przystał na moją prośbę, oczywiście namawiał mnie na zmianę decyzji podczas naszych kolejnych rozmów, ale chciałam być konsekwentna. To nie jest tak, że kończę z kadrą na zawsze.

Mam nadzieję, że wrócę silniejsza w przyszłym roku i będę mogła dać drużynie narodowej sto, a nawet sto dwadzieścia procent – zadeklarowała siatkarka Imoco Volley Conegliano, walczącego obecnie o mistrzostwo Włoch z Igorem Gorgonzola Novara, klubem Katarzyny Skorupy.W roku 2018 polskie siatkarki wystąpią w towarzyskiej Lidze Narodów, następcy cyklu World Grand Prix oraz innej sparingowej imprezie Montreux Volley Masters. Ominie je rozgrywany w Japonii mundial, na który się nie zakwalifikowały. – Ten sezon faktycznie jest dla nas krótszy i nie mamy w nim wielu imprez, ale nie to było powodem mojego wyboru.

Chcę przede wszystkim skupić się na sobie, swoich problemach i ich rozwiązaniu.

Bycie w dobrej kondycji przed kolejnym sezonem jest dla mnie ważne, ale nie chodzi tylko o to – stwierdziła była siatkarka Chemika Police.Joanna Wołosz za kadencji Jacka Nawrockiego w kadrze siatkarek była jedną z jej najważniejszych postaci, dlatego jej absencja dla wielu kibiców i obserwatorów była szokiem.

Atmosfera wokół kadry siatkarek od dawna jest mało przyjazna, co rodzi plotki i spekulacje.

Niedawno Berenika Tomsia otwarcie mówiła, że nie widzi dla siebie przyszłości w biało-czerwonych barwach, dlatego krytycy pracy Nawrockiego szybko doszli do wniosku, że Wołosz miała podobne powody, by pożegnać się z kadrą. Sama zainteresowana odpiera taką argumentację i chce, by jej przerwa od reprezentacji była jak najkrótsza.  

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments