Z ostatniej chwili

Iniesta coraz bliżej Chin. Hiszpańscy dziennikarze wiedzą już jaki to będzie klub

Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Andres Iniesta Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Andres Iniesta

Dziennikarze hiszpańskiej "Marcy" nie mają wątpliwości. Po bieżącym sezonie Andres Iniesta przeniesie się z Barcelony do Chin. Podano już nawet nazwę zespołu, który będzie reprezentował doświadczony pomocnik.

Według hiszpańskich dziennikarzy będzie to Chongqing Dangdai Lifan. Ostatnim dużym sukcesem klubu było wywalczenie Pucharu Chin w 2000 roku. W kolejnych latach drużyna nie osiągała jednak wielkich sukcesów. Dlaczego zatem Andres Iniesta jest bliski związania się właśnie z tym zespołem?Chodzi o osobę Jianga Lizhanga.

To chiński biznesmen, właściciel m.in. Chongqing i Granady CF, klubu występującego w Primera Division. Lizhang ma również agencję marketingu sportowego Desports, która ściśle współpracowała już z Iniestą. Piłkarz był m.in. w Chongqing w celach promocyjnych.  

Po tak wielu sezonach spędzonych w Barcelonie 33-letni pomocnik chce przenieść do klubu, w którym będzie czuł się komfortowo i otrzyma duże wsparcie. Znajomość i dobre relacje z Lizhang mają właśnie spowodować, że Iniesta wybierze Chonqging.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments