Oryginalne prezenty na walentynki

Z ostatniej chwili

walentynki - święto zakochanych - oryginalne prezenty

Już niedługo Walentynki, czyli święto zakochanych. Nazwa pochodzi od imienia św. Walentego, który dnia 14 lutego ma w Kościele Katolickim swoje wspomnienie. Walentynki są obchodzone w Europie zachodniej już od średniowiecza. Kojarzone są też, choć niesłusznie, z antycznym Rzymem i jego mitologią w postaci Amora lub Kupidyna. To okazja do romantycznych spotkań, szczerych wyznań, wysyłania kartek z miłosnymi wierszykami i obdarowywania się prezentami.

Najczęściej kupowane walentynkowe prezenty

Idealny prezent na walentynki dla dziewczyny to oryginalny zegarek.

.

Jeżeli tylko trafimy w gusta partnerki, oprócz niewątpliwych walorów praktycznych, będzie zdobić jej nadgarstek, przypominając o naszych intencjach przy każdym spojrzeniu w celu sprawdzenia godziny. Zegarek może być ozdobny, albo mieć rozmaite funkcje, które przydadzą się podczas sportowej aktywności. Obecnie w sklepach internetowych z oryginalnymi prezentami można znaleźć wiele propozycji zarówno dla niej jak i dla niego. Do najbardziej popularnych podarków walentynkowych należą:

 • bukiet kwiatów,
 • pluszowa maskotka,
 • bielizna,
 • biżuteria,
 • zegarek,
 • poduszka,
 • gra dla dwojga,
 • zdjęcie w ramce,
 • słodycze,
 • słój życzeń,
 • kosmetyki,
 • świece zapachowe,
 • zaproszenie na wydarzenie kulturalne.

Jak wybrać oryginalny, unikatowy prezent na walentynki?

Podczas wyboru walentynkowego prezentu warto zastanowić się jak dobrze znamy swoją drugą połówkę i jak najlepiej wpasować się w jej zainteresowania, gusta i potrzeby. Tym lepiej, jeżeli prezent będzie angażował do wzajemnej interakcji dwójkę zakochanych. Tutaj na pewno sprawdzą się produkty do masażu, erotyczne gry albo zaplanowana atrakcja, taka jak lot balonem, profesjonalna sesja zdjęciowa lub kurs tańca dla par.

Portale oferujące wszelkiego rodzaju przygody prześcigają się w wymyślaniu ekstremalnych przeżyć. Jeżeli ktoś lubi adrenalinę, na pewno będzie zachwycony.

Istnieje powiedzenie, że do serca można trafić przez żołądek. Osobom lubiącym kulinarne wyzwania warto wybrać coś, co przyda się w kuchni, od fikuśnego fartuszka po deskę do krojenia ze stosowną dedykacją. Dla miłośników orientu idealny będzie zestaw do robienia sushi. Dobrym pomysłem jest też książka, dobra romantyczna powieść lub poradnik dotyczący wszelakich aspektów bycia razem.
Modny stał się prezent na walentynki w słoiku, czyli ozdobny słój wypełniony mnóstwem karteczek z różnymi życzeniami. Po jego opróżnieniu może służyć do przechowywania cukierków.

Walentynki to też święto małżonków, którzy wprawdzie spędzają ze sobą mnóstwo czasu i wiedzą o sobie już w zasadzie wszystko, ale nie zawsze mają czas albo inwencję na miłosne uniesienia. Czasem zorganizowanie wspólnego wyjazdu z dziećmi, który pozwoli po prostu pobyć razem i nacieszyć się swoja obecnością to najlepsza forma okazania sobie nawzajem niegasnącego uczucia, którego owocem przecież jest rodzina. Są też osoby, które traktują Walentynki po prostu jak okazję do przekazania pozytywnych emocji i potrafią wysłać kartkę z miłym przekazem do swojego rodzeństwa lub przyjaciół.

Niezależnie od tego, o kim myślimy w kontekście Walentynek i jak bardzo oryginalne prezenty na walentynki kupimy drugiej osobie, na której nam zależy, liczy się gest i chęć spędzenia tego wyjątkowego dnia razem.

2 Comments