Z ostatniej chwili

Koronawirus a związek: jak pielęgnować miłość na odległość?

gadżety sterowane smartfonem

W czasie przymusowej izolacji cierpią wszystkie relacje społeczne. A co ze związkami na odległość? Jak przetrwać ten czas?

Jako społeczeństwo przeżyliśmy już wiele, ale nawet najbardziej doświadczone jednostki muszą przyznać, że obecna sytuacja na świecie jest zupełnie nowa. Nikt tak naprawdę nie mógł być przygotowany na obecną rzeczywistość. Jak dbać o związek i pielęgnować miłość na odległość, kiedy koronawirus zamknął nas w przymusowej izolacji?

Jak dbać o związek w czasie kwarantanny?

Kiedy zamykają przed Tobą drzwi: wejdź oknem. Bardzo popularne powiedzenie może być wskazówką do tego, jak należy przetrwać obecny czas. Nie da się działać jak dotychczas, należy więc poszukać innych sposobów, dzięki którym będzie nam równie dobrze. Mimo złego samopoczucia staraj się nadal być wsparciem i źródłem pozytywnych emocji dla ukochanej osoby. A jeśli dzielą Was kilometry, pamiętaj o tym:

  • Rozmawiajcie ze sobą przez telefon przynajmniej raz na 2 dni. I niech to nie będzie narzekanie, a tematy, które dają Wam radość. Może coś o wspólnych planach na czas po kwarantannie?
  • Oglądajcie osobno ulubione filmy, a następnie dyskutujcie o nich za pośrednictwem video chatu.
  • Możecie zamówić sobie drobne prezenty za pośrednictwem sklepów online, które umilą Wam chwile samotności.

Tęsknota rozpala uczucie, dlatego warto skupiać się na pozytywnych aspektach rozłąki i marzeniu o tym, co będzie, kiedy kwarantanna się skończy.

Intymność w dobie koronawirusa: te gadżety erotyczne mogą Wam pomóc!

W związkach na odległość najbardziej cierpi intymność. Nie możesz poczuć drugiej osoby, dotknąć jej ani przytulić. W dobie koronawirusa stało się to jeszcze trudniejsze, ponieważ nie czekacie od weekendu do weekendu. Teraz mamy już za sobą tygodnie, a wciąż nie wiadomo, kiedy wszystko wróci do normy. W pielęgnowaniu sfery fizycznej w związku mogą Wam pomóc te gadżety:

  • Poznaj gadżety erotyczne dla par sterowane smartfonem, które pozwalają na przeżywanie przyjemności na dowolną odległość! Jedna strona może sterować przyjemnością odczuwaną przez drugą osobę z dowolnego miasta! Żadne kilometry nie mają już znaczenia.
  • Seksowna bielizna to uczta dla zmysłów, a skoro dostęp do video chatu mamy nieograniczony, warto z niego skorzystać, oferując prywatny występ tylko dla ukochanej osoby!
  • Wyślijcie sobie nawzajem element garderoby spryskany perfumami. Dzięki temu będziecie czuć się bliżej siebie na czas rozłąki. Oczywiście wysyłka musi być z zachowaniem zasad bezpieczeństwa.

Czy koronawirus doprowadzi do rozpadów związków?

Z pewnością stan przymusowej izolacji nie działa korzystnie na związki, nie tylko te na odległość. Musimy pogodzić się z faktem, że koronawirus doprowadzi do rozpadu wielu związków. Warto jednak zaznaczyć, że będzie jedynie pośrednią przyczyną, ponieważ uwydatni i wyolbrzymi te rzeczy, z którymi musicie zmagać się w związku na co dzień. Być może będzie to właśnie życie na odległość i brak wsparcia tu i teraz? A może spędzając ze sobą 24 na dobę, nie będziemy w stanie ignorować dłużej wad partnera, które doprowadzają nas do szału? Takie rzeczy wbrew pozorom mogą wyjść ludziom na dobre. Nie ma sensu tkwić w związku, który nie daje nam szczęścia.

Nie ryzykuj: zdrowie oznacza Waszą wspólną przyszłość

Wszystkim jest nam bardzo ciężko, a nic nie niszczy pogody ducha tak mocno, jak samotność. Ból przymusowej rozłąki, zwłaszcza jeśli jest się zdrowym, budzi ogromny sprzeciw. Jednak nie ryzykuj! Koronawirus nie jest żartem, a w tym wypadku to właśnie zdrowie oznacza Waszą wspólną przyszłość. Kilka tygodni męczarni za jakiś czas będzie dla Was wspomnieniem, kiedy w pełnym zdrowiu będziecie snuć plany na przyszłość podczas ciepłego, słonecznego lata.

Dowiedz się kiedy epidemia COVID 19 w Polsce dobiegnie końca?

2 Comments