Z ostatniej chwili

Bruce Campbell żegna się z fanami serialu „Ash kontra Martwe zło”

foto: materiał promocyjny foto: materiał promocyjny

Bruce Campbell potwierdził, że ostatni odcinek 3. sezony serialu „Ash kontra Martwe zło” na dobre zakończy jego przygodę z serią.

Nie ma chyba fana horroru, który nie słyszał o „Martwym źle” Sama Raimiego. Kiedy reżyser stworzył film w latach 80., nie spodziewał się ogromnego sukcesu tej opowieści grozy z makabrycznym zacięciem komediowym. Wkrótce powstały kolejne części przygód Asha Williamsa zmagającego się z nieumarłymi hordami demonów. Od 1992 roku fani czekali na powrót mężczyzny z piłą mechaniczną zamiast dłoni. Ich modlitwy zostały wysłuchane i w 2015 roku na antenie stacji Starz ukazał się 1. sezon serialu „Ash kontra Martwe zło”. Do tej pory powstały 3 serie. Niestety pod koniec kwietnia 2018 roku ogłoszono, że serial nie dostanie kontynuacji.

„Ash kontra Martwe zło” – Bruce Campbell żegna się z rolą

Ash Williams został ikoną popkultury i zakrwawionego kolesia z piłą łańcuchową w miejscu ręki kojarzą nawet osoby, które nigdy nie oglądały żadnej produkcji rozgrywającej się w świecie „Martwego zła”. Przez dziesięciolecia w protagonistę wcielił się Bruce Campbell. Chociaż aktor zagrał w wielu filmach i serialach, zawsze będzie kojarzony z tą postacią. Niestety zakończenie serialu „Ash kontra Martwe zło” spowodowało, że Campbell postanowił pożegnać się z rolą. Od decyzji nie odwiedli go nawet fani, którzy liczyli, że serię przejmie inna stacja lub platforma streamingowa. O swojej emeryturze aktor poinformował za pośrednictwem konta na Facebooku.

Dobrzy ludzie, fani „Martwego zła” zewsząd, oto łamiące serce pożegnanie z rola Asha – bohatera, z którym uczyłem się gry aktorskiej od 39 lat. Niniejszym robie sobię emeryturę od tej postaci. To już czas. Byłem z Ashem od początkowych lat, przeszedłem z nim kryzys wieku średniego i śmierć. To ekscytujące! Cóż za zaszczyt!

Zyskaliśmy ponowne zainteresowanie dzięki pomocy Starz (chwalcie ich, nie psioczcie, ludzie). Dzięki nim mogliście przeżyć kolejne 15 godzin martwozłości – to ekwiwalent 10 filmów!

Czy Ash nie żyje? Nigdy. Ash jest bardziej ideą niż człowiekiem. Jeśli gdzieś na świecie czai się zło, musi się znaleźć ktoś, kto stawi mu czoła – kobieta, lub mężczyzna – to nie ma znaczenia.

Dzięki za oglądanie.

Kocham,

Bruce

Czyżby pożegnanie z Brucem Campbellem wcale nie oznaczało końca serii? W końcu ktoś może przejąć pałeczkę nieustraszonego bohatera i zwalczać demony z innego wymiaru w kolejnym filmie lub serialu, który będzie spin-offem oryginalnej serii.

„Ash kontra Martwe zło” – zwiastun finału serialu

Zanim pożegnamy się z Ashem Williamsem na zawsze, zobaczymy jego ostatnią potyczkę z armią zła. W sieci zaprezentowano zapowiedź 10. odcinka 3. sezonu serialu „Ash kontra Martwe zło”.

Tym razem główni bohaterowie zmierzą się z naprawdę wielkim potworem. Czy Ash poświęci swoje życie, ratując świat? A może w walce z siłami ciemności zginą też jego towarzysze. Jak zakończy się ta opowieść? Przekonamy się już 29 kwietnia 2018 roku, kiedy Starz wyemituje ostatni odcinek serialu „Ash kontra Martwe zło” zatytułowany „The Mettle of Man”.

SergiuszKurczuk
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments