Z ostatniej chwili

Zakaz lotów dronów w miejscu, w którym znajduje się posiadłość George’a Clooneya

Courtney George Clooney - TIFF 09' Men Who Stare at Goats premiere - September 11, 2009 @ Roy Thompson Hall https://www.flickr.com/photos/26230969@N08/3910436539

Władze miasteczka Laglio nad jeziorem Como, które znajduje się na północy Włoch, wydawały właśnie zakaz lotów dronów. Na tym terenie znajduje się posiadłość George’a Clooneya. Wcześniej zabroniono zbliżania się do rezydencji aktora oraz jego rodziny.

Dziennik “Corriere delle Sera” pisze, że burmistrz Laglio Roberto Pozzi wręcz “specjalizuje się” w rozporządzeniach wymierzonych we wszędobylskich ciekawskich i paparazzich. W lipcu podpisał następny dekret, w którym zabronił lotów dronów nie tylko nad willą gwiazdora, ale i nad całą miejscowością.

Burmistrz zapewnił, że jego decyzja nie jest odpowiedzią na prośbę czy żądanie Clooneya. Roberto Pozzi wyjaśnił: “Zdarzyło się, że niektórzy mieszkańcy pokazali mi zdjęcia, zrobione z balkonu czy z okna, na których widać drony, uruchomione po to, by filmować ich salony”. “Na zewnątrz widzieli zaś właścicieli maszyn, którzy manewrowali nimi przy pomocy pilotów. Mieszkańcy byli zaniepokojeni i poprosili o interwencję”- dodał burmistrz.

W wydanym w reakcji na tę prośbę rozporządzeniu zapisano, że złamanie zakazu dronów będzie karane ich konfiskatą. “Jasne jest, że od razu na myśl przychodzi Villa Oleandra i prywatność Clooneya, ale zakaz ten chroni aktora tak samo, jak i innych obywateli, którzy mogą znaleźć się w oku tych urządzeń, wykorzystywanych przez osoby chcące uwiecznić w sposób niestosowny naszego sławnego rezydenta”- oświadczył Roberto Pozzi.

Jak zaznaczył, w przypadku ślubu w miasteczku trzeba zwrócić się o wyrażenie zgody na użycie drona dla celów fotograficznych i filmowych. Zostanie ona wydana – obiecują władze.

Nadal obowiązują wcześniej wydane rozporządzenia, zapewniające prywatność Clooneyowi. Na mocy przepisów przez cały rok nie można zbliżać się do jego posiadłości i przebywać w jej pobliżu – zarówno od strony lądu, jak i na łódce na jeziorze.

Niedawno burmistrz odmówił producentom z Hollywood zgody na nakręcenie w Laglio filmu z Jennifer Aniston i Adamem Sandlerem. Nie zgodził się na to, bo scenariusz przewidywał sceny pościgu samochodowego. “Musielibyśmy zablokować całkowicie ulice, usunąć wszystkie samochody i zatrzymać ruch pieszych. To byłoby, jak zajęcie całego miasteczka. Poprosiliśmy o przełożenie zdjęć na inny okres, co najmniej na koniec września, ale oni powiedzieli, że to niemożliwe – dlatego odmówiliśmy”- powiedział Pozzi.

Zobacz także, czy dla Ciebie będzie odpwoiedni dron dla począkujących.

Publikacja zaczerpnięta z: Interia
Zdjęcie: Courtney, George Clooney – TIFF 09′ Men Who Stare at Goats premiere – September 11, 2009 @ Roy Thompson Hall

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej