Z ostatniej chwili

Szafka RTV w stylu skandynawskim – zobacz inspiracje

meble do salonu wilec

Styl skandynawski od lat utrzymuje się w czołówce trendów wnętrzarskich. Ten styl pokochaliśmy za to, że nadaje wnętrzom przytulności oraz przestronności. Jego cechą charakterystyczną jest stonowana paleta kolorów, gdzie główną rolę odgrywa biel, szarość oraz odcienie brązu. Wymienione kolory sprawiają, że w pomieszczeniu panuje harmonia oraz atmosfera wyciszenia. Style wnętrzarskie, oprócz kolorów, definiują meble. W przypadku designu skandynawskiego wyróżniają się one wysokimi nóżkami, wykonanymi z drewna. Smukłe nóżki sprawiają, że pomieszczenie wydaje się optycznie większe. Natomiast w palecie kolorów najczęściej występuje biel w połączeniu z fakturą drewna. Efekt jest świeży, nawiązujący do natury.

W stylu skandynawskim nie można zapomnieć o dodatkach. Stonowane kolory ścian możesz przełamać akcesoriami w ulubionym kolorze. Świetnie sprawdzą się zarówno intensywne kolory tj. butelkowa zieleń, czy granat, jak i delikatne pastele. Kropką nad „i” w stylu skandynawskim są koce, pledy i poduszki, które nadają przytulności.

Szafka RTV w stylu skandynawskim

O stylu skandynawski można mówić godzinami i pisać książki, dlatego w tym artykule skupimy się tylko na jednym elemencie – szafce RTV. W aranżacji salonu odgrywa ona kluczową rolę, gdyż patrzymy na nią za każdym razem, gdy chcemy pooglądać telewizję. Szafka RTV w stylu skandynawskim oferuje dużo ciekawych rozwiązań, które możesz dopasować do swoich potrzeb. Jednak najczęściej spotykanym ułożeniem są zamykane szafki po zewnętrznych stronach i dwie otwarte półki w środkowej części np. pod dekoder telewizyjny.

Przy zakupie szafki pod telewizor w stylu skandynawskim warto zwrócić uwagę na jej całkowitą wysokość, czy będzie się ona zgrywać z wysokością narożnika / sofy. To ważny czynnik wpływający na następny krok, jakim jest ustawianie telewizora na odpowiedniej wysokości. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój obecny telewizor się zmieści możesz rozważyć kupno i zastanowić się jaki telewizor do 2000 zł wybrać.

Szafka RTV w stylu skandynawskim to szeroki zakres wzorów. Szafki mogą różnic się między sobą nie tylko układem półek i wysokością, ale również kolorem wybarwienia, uchwytami oraz kształtem nóżek. Dla zobrazowania różnorodności tego stylu, poniżej prezentujemy kilka szafek RTV.

zestaw mebli do pokoju green

Szafka RTV Wilec 150 WL05

Szafka RTV Wilec to przykład stylu skandynawskiego w formie minimalistycznej. Tradycyjne uchwyty zostały zastąpione frezami, za które otwiera się szafki. Prezentowana szafka pod telewizor oferuje najczęściej spotykany układ, który zakłada otwarte półki w środkowej części mebla.

szafka rtv wilec

Szafka RTV Nirus NRTV107

Szafka RTV Nirus to model, który łączy styl skandynawski z nowoczesnym wykończeniem. Świadczy o tym pokrycie frontów warstwą wysokiego połysku. Ten rodzaj frontów daje dodatkowy efekt rozświetlenia pomieszczenia. W tym modelu szafki zostały zastąpione szufladami.

no nrtv 107 w

 Szafka RTV 2D + półka wisząca Green ARWH 02

Decydując się na salon w stylu skandynawskim, możesz wybrać, czy w meblach dominującym kolorem ma być biel (jak we wcześniejszych przykładach), czy wybarwienie w kolorze drewna. Zastosowanie tej drugiej opcji z pewnością nada pomieszczeniu przytulności.

szafka polka wiszaca green

Szafka RTV na nóżkach Temero TM08

Duża elastyczność stylu skandynawskiego umożliwia dowolne łączenie kolorów i form. Szafka RTV Temero jest tego doskonałym przykładem. Do standardowych kolorów stylu skandynawskiego został dodany grafit. Natomiast w formie pojawiła się otwarta półka, szafka i szuflada.

szafka rtv temero

Wszystkie zaprezentowane w artykule szafki RTV w stylu skandynawskim możesz zakupić w sklepie internetowym Mirjan24.

A może chciałbyś się dowiedzieć jaki uchwyt do telewizora powinieneś wybrać?

Dowiedz się także o innej aranżacji od Studia Italia Design.

2 Comments