Z ostatniej chwili

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń?

ozonowanie pomieszczeń

Na czym polega ozonowanie pomieszczeń i  jak  wygląda taki zabieg? Do czego dokładnie wykorzystuje się ozonowanie i w jakich miejscach? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do  lektury niniejszego artykułu.

  1. Co to jest ozonowanie pomieszczeń i jak wygląda zabieg?
  2. Jakie pomieszczenia się ozonuje?

Co to jest ozonowanie pomieszczeń i jak przygotować dane miejsce do zabiegu? W jakich pomieszczeniach właściwie przeprowadza się ozonowanie? Czy zabieg wykonuje się tylko i wyłącznie w szpitalach oraz instytucjach publicznego użytku? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym wpisie. Już teraz zapoznaj się z jego treścią. 

Co to jest ozonowanie pomieszczeń i jak wygląda zabieg?

Co to jest ozonowanie pomieszczeń? Według informacji opublikowanych na stronie kastelnik.pl ozonowanie pomieszczeń to właściwie nic innego jak dezynfekcja. W trakcie takiego zabiegu zabija się wirusy, różnego rodzaju bakterie i grzyby. Ponadto zabieg obejmuje z reguły dezodoryzację, czyli po prostu usuwanie zapachów, które są niepożądane. Ozonowanie pomieszczeń skutecznie zabija także pleśń z każdego rodzaju powierzchni, patogeny i alergeny.

Sam zabieg polega na tym, że do danego pomieszczenia dostarcza się odpowiednią ilość ozonu gazowego, który miesza się z powietrzem zawartym w tymże wnętrzu. Z reguły do ozonowania pomieszczeń wykorzystuje się tak zwane ozonatory przedmuchowe, które z powietrza w pomieszczeniu – a dokładniej z tlenu – wytwarzają ozon.

Jeśli interesuje Cię ozonowanie pomieszczeń, pamiętaj, aby wybierać sprawdzoną firmę, która wykona cały zabieg. Warto decydować się na takich specjalistów, którzy dodatkowo wystawiają certyfikat z dezynfekcji oraz – jeśli tylko będziesz tego potrzebować – fakturę VAT.

Po wybraniu odpowiedniej firmy oraz ustaleniu terminu musisz odpowiednio przygotować pomieszczenie do zabiegu ozonowania oraz dezynfekcji. Należy przede wszystkim opróżnić lokal i wynieść wszystkie żywe rośliny. Kolejny krok to zamknięcie wszystkich okien oraz drzwi i uszczelnienie każdego wentylacyjnego otworu. 

Jakie pomieszczenia się ozonuje?

Jakie pomieszczenia właściwie się ozonuje? Pierwsze co przychodzi na myśl to oczywiście szpital. Od wielu lat szpitale wykorzystują zabieg ozonowania do odkażania i dezynfekcji, szczególnie wtedy, gdy wykryte zostają groźne wirusy i bakterie. Ozonowanie pomieszczeń nierzadko wykonuje się także w biurach czy takich instytucjach jak banki.

Jeśli interesuje Cię odkażanie lokalu mieszkalnego, ozonowanie w takiej sytuacji również będzie dla Ciebie doskonałą opcją. Poza lokalem mieszkalnym odpowiednia firma może także wyczyścić w ten sposób klatkę schodową, izbę przyjęć, dyżurkę lekarską, oddział szpitalny, gabinet lekarski czy ogólnie cały szpital po chorobach wirusowych. Ozonuje się nie tylko pomieszczenia, ale także klimatyzację zamontowaną na przykład w domu.

Ozonowanie będzie świetną opcją także w sytuacji, gdy doszło w danym miejscu do podtopienia czy wybicia kanalizacji. Jeśli interesuje Cię odkażanie zalanych domów, piwnic czy ogólnie budynków mieszkalnych, koniecznie skorzystaj z tego rodzaju usługi. Polecamy decydować się na taką firmę, która poza odkażaniem, zajmie się także odgrzybianiem oraz osuszaniem pomieszczeń po zalaniu. Dzięki temu nie będziesz musiał zatrudniać kilku specjalistów do sprzątania, a jeden zespół, który wszystkim się zajmie.

Ozonowanie można wykorzystać także w walce z kłopotliwymi zapachami. Dzięki temu zabiegowi możesz pozbyć się – na przykład – zapachu nikotyny z mieszkania czy swojego pojazdu. Dobre firmy zajmujące się ozonowaniem pomieszczeń oferują także usługę związaną z ozonowaniem samochodu. Ta metoda jest skuteczna i precyzyjnie usuwa każdy zapach – również ten, który już wniknął w ściany.

Jak widać dzięki wykorzystaniu profesjonalnych generatorów ozonu, można za jednym razem pozbyć się nieprzyjemnych zapachów, przeprowadzić dezynfekcję pomieszczeń i przy okazji przeprowadzić usuwanie bakterii. Nic więc dziwnego, że ozonowanie Lublin cieszy się tak dużą popularnością, jeżeli chodzi o pomieszczenia biurowe oraz domy i mieszkania prywatne. Usługi ozonowania znane również jako dezynfekcja ozonem sprawdzą się również wtedy, gdy trzeba wyeliminować nieprzyjemne zapachy, czego najlepszym przykładem jest zapach dymu papierosowego.