Z ostatniej chwili

Masaż twarzy rozluźniający czy pobudzający – który najlepszy dla ciebie?

masaz twarzy spa

Masaż twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Działa relaksująco, poprawia nastrój, sprawia, że czujemy się piękniejsze, może także wygładzić zmarszczki i poprawić kondycję skóry. Masaż twarzy można wykonywać regularnie samodzielnie w domu, z użyciem odpowiednich technik, które nietrudno znaleźć w internecie. Warto jednak raz na jakiś czas oddać się w ręce specjalistów i naprawdę rozpieścić swoją skórę. Masaż wykonany przez kosmetyczkę będzie z pewnością przyjemniejszy i da lepsze efekty. Jeśli mieszkasz w Krakowie, masz szczęście – nie brakuje tam salonów kosmetycznych i spa, w których można wybrać się na taki zabieg. Czego spodziewać się po masażu twarzy u kosmetyczki?

Masaż rozluźniający

Istnieje kilka rodzajów masażu twarzy. Zależnie od potrzeb i oczekiwań klientki, salony kosmetyczne na ogół dobierają odpowiedni zabieg. Przykładowo, masaż twarzy w Moonlight Spa w Krakowie oferowany jest w wersji rozluźniającej i pobudzającej.

Masaż rozluźniający często odbywa się przy blasku świec i w akompaniamencie relaksującej muzyki, tak, aby całe doświadczenie wprowadziło klientkę w stan głębokiego relaksu. Powolne, spokojne ruchy masujące, rozciągające i uciskające twarz, szyję i kark z pewnością rozluźnią całe ciało i umysł. Efekty takiego masażu twarzy obejmują lepsze samopoczucie, lepszy przepływ krwi w twarzy, rozluźnienie mięśni i wygładzenie zmarszczek.

Masaż pobudzający

Masaż pobudzający z kolei to dobra opcja dla klientek, które chcą poprawić kondycję skóry, rozbudzić ją i poprawić przepływ limfy w twarzy. Działa energetyzująco, poprawia kondycję skóry, ujędrnia ją i pobudza produkcję kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra wygląda młodziej.

Taki masaż twarzy warto zafundować sobie raz na kilka miesięcy, szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, kiedy skóra jest szara, przemęczona i wymaga dodatkowego zastrzyku energii. Należy jednak pamiętać, że nie zawsze masaż twarzy będzie dozwolony. Istnieje szereg przeciwwskazań, jak chociażby opryszczka, trądzik, stany zapalne skóry, gorączka, stany zapalne gardła i jamy ustnej lub dziąseł, a także powiększone węzły chłonne. Jeśli doskwierają ci którekolwiek z tych objawów, lepiej przełożyć masaż twarzy na inny termin.

Efekty masażu twarzy

Masaż twarzy, który można wykonać samodzielnie w domu zaleca się co dwa, trzy dni, najlepiej wieczorem, przed spaniem. Ważne jest, by wykonywać go regularnie, to da najlepsze efekty w najkrótszym czasie. Ocenia się, że regularne i dobrze wykonane masowanie twarzy widocznie poprawia jej kondycję już w ciągu kilku tygodni. Dodatkowo profesjonalny masaż w gabinecie kosmetycznym pozwoli na pogłębienie efektów. Masaż twarzy pomaga poprawić koloryt skory, niweluje drobne zmarszczki, spłyca te głębsze. Dodatkowo może zniwelować worki pod oczami i ujędrnić skórę. A i umysł na tym zyska – taki masaż poprawi twoje samopoczucie i sprawi, że nie tylko będziesz wyglądać lepiej, ale też czuć się piękniejsza.

Jeśli mieszkasz w Krakowie, nie wahaj się – wybierz się do salonu spa na masaż twarzy. Pozwól sobie na chwilę relaksu i zadbaj o swoją twarz. Twoja skóra będzie ci wdzięczna!