Z ostatniej chwili

MŚ 2018. Rosjanie zachwyceni Nawałką i Lewandowskim. “Nawet Zbigniew Boniek śpiewa do niego ody”

Reuters / Kacper Pempel / Na zdjęciu: Robert Lewandowski Reuters / Kacper Pempel / Na zdjęciu: Robert Lewandowski

– Być może to najlepszy polski gracz w historii. Powinien w końcu odejść z Bundesligi i poszukać nowych wyzwań – piszą o Robercie Lewandowskim Rosjanie. I nazywają go Mesjaszem. Zachwycają się także Adamem Nawałką.

Poważnie też zastanawiają się nad tym, co stało się z zespołem, który przez 10 lat miał nieustające problemy, a teraz jest jedną z lepszych europejskich drużyn. I są pewni, że na mundialu Polska powalczy o coś więcej, niż tylko wyjście z grupy. – Reprezentacja Polski poważnie dąży do osiągnięcia wysokich celów podczas mundialu.

Niespodziewanie dla samej siebie znalazła się w najsilniejszym koszyku przed losowaniem – napisał portal Sports.ru. Mundial już za 2 miesiące, więc artykułów i wypowiedzi o Polakach jest w Rosji coraz więcej. Wspominają na przykład mistrzostwa świata w Meksyku w 1986 roku, kiedy Polacy odpadli w 1/8 finału po meczu z Brazylijczykami.

“A potem nastała ciemność” – zauważają Rosjanie i analizują losy polskiej kadry przed nastaniem ery Adama Nawałki. Ich zdaniem, w trudnej sytuacji politycznej, w zmianach które nadchodziły nie znajdowaliśmy czasu i pieniędzy na rozwój futbolu. A potem po prostu dokonywaliśmy złych wyborów. Takim było powierzenie reprezentacji Polski Zbigniewowi Bońkowi. Doprowadziło to do niepowodzenia eliminacji na EURO 2004. Rosjanie wspominają też mundial w 2006 roku, z którego pamiętamy tylko “zwycięstwo nad Kostaryką i bardzo emocjonujący mecz z Niemcami”.

 Ostatnia wizyta polskiej drużyny w ważnym turnieju miała miejsce dwa lata temu, kiedy to podczas Euro 2016 reprezentacja Nawałki została zatrzymana dopiero przez przyszłych mistrzów z Portugalii, po serii rzutów karnych – przypomina “R-Sport” i pyta: Skąd się wzięła taka drużyna?Wszystko przez Nawałkę

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments