Z ostatniej chwili

Daniił Kwiat powróci za stery samochodu F1

Materiały prasowe / Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Daniił Kwiat w bolidzie Materiały prasowe / Red Bull Content Pool / Na zdjęciu: Daniił Kwiat w bolidzie

Daniił Kwiat już w najbliższy piątek poprowadzi tegoroczny bolid Ferrari. Rosyjski kierowca weźmie udział z włoskim zespołem w testach Pirelli na torze Fiorano.

Wyłączny dostawca ogumienia w Formule 1 – firma Pirelli ma w ciągu całego sezonu 25 dni testowych do rozdysponowania między wszystkie zespoły znajdujące się w stawce. Jako pierwsi w badaniach opon wezmą udział kierowcy wyznaczeni przez Ferrari. Stajnia z Maranello zdecydowała, że na torze Fiorano pojawią się Daniił Kwiat i Antonio Giovinazzi. Dla Rosjanina, który pełni w tym roku funkcję kierowcy rozwojowego Scuderii, będzie to powrót do kokpitu F1 po około półrocznej przerwie.

Wcześniej, 23-latek z Ufy ścigał się m.in. dla Red Bulla, a także Toro Rosso, które postanowiło zrezygnować z jego usług jeszcze przed zakończeniem sezonu 2017. Kwiat ma poprowadzić model SF71H w piątek, czyli podczas drugiego dnia testów we Fiorano.

W czwartek na włoskim torze od rana pracuje już młodszy junior Ferrari, Antonio Giovinazzi, który ma za zadanie sprawdzenie opon przejściowych. Tor we Fiorano, mimo słonecznej i suchej pogody, w trakcie obu dni testowych będzie odpowiednio zroszony. Obaj zawodnicy będą bowiem testować jak sprawują się opony przeznaczone na mokrą nawierzchnię.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej