Z ostatniej chwili

46. Rajd Świdnicki-Krause inauguruje RSMP 2018

Materiały prasowe / Janusz Boruta / Na zdjęciu Tomasz Kasperczyk w swojej rajdówce Materiały prasowe / Janusz Boruta / Na zdjęciu Tomasz Kasperczyk w swojej rajdówce

21 kwietnia rusza 46. Rajd Świdnicki-Krause. Pierwsza z siedmiu rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2018 inauguruje tegoroczną rywalizację, która zostanie przeprowadzona według nowych, znacznie zmienionych regulaminów.

Przed rokiem na najwyższym stopniu podium stanęli w Świdnicy Filip Nivette i Kamil Heller (Skoda Fabia R5), ale po pierwszym etapie prowadzili Zbigniew Gabryś i Artur Natkaniec (Ford Fiesta R5). Nivette podczas trzeciego odcinka specjalnego popełnił błąd i stracił blisko 25 sekund.

Drugiego dnia jechał już jednak bezbłędnie i odrobił straty. Gabryś był drugi, a trzecie miejsce zajęli Tomasz Kasperczyk z Damianem Sytym (Ford Fiesta R5).

Z dwunastu rozegranych przed rokiem oesów Nivette wygrał 9, Gabryś 2, a pierwsza próba sportowa w rajdzie, superoes w Świdnicy padła łupem Marcina Gagackiego.Tegoroczny 46. Rajd Świdnicki-Krause liczy 8 odcinków specjalnych o długości 103 kilometrów. Pierwszy to znacznie dłuższy (w tym roku 6,65 km) superoes w centrum Świdnicy, który rozpocznie się w sobotę, o godz. 19:03. Pozostałych 7 odcinków zostanie rozegranych w niedzielę (22 kwietnia), a wjazd pierwszej załogi na metę, na rynku w Świdnicy, planowany jest o godz. 16:20.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://sportowefakty.wp.pl/

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej