Z ostatniej chwili

Czego nie zamieszczać w opisie na portalu randkowym?

portal randkowy

Nie jest tajemnicą, że ludzie częściej reagują na wiadomości w serwisach randkowych od użytkowników o atrakcyjnych profilach. Ale jak ważny jest atrakcyjny profil? Niedawne badanie wykazało, że ludzie znacznie częściej przesuwają w prawo na profilu, jeśli jest on uważany za atrakcyjny. Badanie wykazało również, że ludzie są bardziej skłonni wierzyć, że atrakcyjny profil jest reprezentatywny dla prawdziwej osoby, w porównaniu z profilem nieatrakcyjnym.

Nasz profil na darmowym portalu randkowym ma do wykonania ważne zadanie. Jest nim zachęta, by ktoś, kto już na niego trafi, nawiązał z nami kontakt. Mówiąc najprościej, by do nas napisał. Nie zawsze zdjęcie jest czynnikiem decydującym. Częściej jest nim to, co o sobie napiszesz!

Agresywne określenie

Portal randkowy to miejsce w którym określamy kogo tak naprawdę szukamy. Kobiety określają jakich mężczyzn poszukują, do tego celu wykorzystując właśnie opis własnej osoby. Jaki błąd można więc popełnić? W takim opisie, panie często zawierają treść, którą mężczyźni odbierają jako agresywne określenie w zakresie własnych wymagań.

Jeżeli kobieta umieszcza na swoim randkowym profilu wykaz tego, kiedy kandydat na partnera ma do niej nie pisać, jest szansa, że ów kandydat nigdy niczego do niej nie napisze! Jest to całkiem dobry sposób na osiągnięcie skutku, który będzie odwrotny do zamierzonego.

Unikajmy więc w opisie (dotyczy to także panów) cech, które w naszym ewentualnym partnerze lub partnerce, z góry nam nie odpowiadają. Chodzi o umieszczanie w opisie takich przeszkód do nawiązaniu pierwszego kontaktu jak za niski wzrok, większe zarobki lub cokolwiek innego, co jest w stanie przekreślić w naszych oczach drugiego człowieka.

portal randkowy

Głębokie przemyślenia

Do opisu przeznaczonego na profil randkowy nie pasują cytaty zawierające zbyt głębokie przemyślenia, których, poza nami, nikt nie jest w stanie zrozumieć. Dla nas taki cytat może być życiowym motto, dla kogoś z zewnątrz, to samo zdanie może znaczyć tyle co… nic.

Miłość ma tysiące takich cytatów, zaczerpniętych z literatury, filmu, filozofii. Ważność danego cytatu dobrze jest zostawić dla siebie. To, co można zrobić, to zamiast wrzucać go do opisu naszego profilu na portalu randkowym, można podzielić się nim z kimś, z kim już jesteśmy w kontakcie, z kim wymieniamy wiadomości.

Cytat może być po prostu za trudny albo wyrwany z kontekstu. W obu sytuacjach, jego odbiór przez osobę z zewnątrz, która czyta nasz opis, jest demotywujący a osoba, która go czyta, może czuć się skołowana i tym samym nie chętna do bliższego poznania.

Typ książęcy

 

Czasem człowiek ma niewiele do powiedzenia. Na portalu randkowym, pierwsze wiadomości, wysyła bardzo zdawkowe, np. pisze “Cześć”, “Co słychać?”, “Co tam?”. W niektórych opisach można przeczytać, że jego autorka lub autor nie odpisuje na takie właśnie wiadomości… Jeżeli faktycznie mamy mało do powiedzenia i opcja rozkręcenia się w konwersacji nie wchodzi u nas w grę, taki komunikat w opisie sprawi, że najpewniej damy sobie spokój. Nie będziemy się wysilać.

Z drugiej jednak strony świadczy to o tym, że prezentujemy książęce maniery i taki sam, książęcy typ osobowości. Oczekujemy, że obca osoba, buszująca w Internecie nas zabawi, zaciekawi, rozerwie. Jest to działanie ograniczające. Umieszczając takie informacje w naszym opisie, jeżeli ignorujemy te mniej kreatywne w swojej treści, wiadomości, będąc w takim a nie innym momencie naszego życia, odbieramy sobie przyjemność, którą w trudnych chwilach może nam dać zwykłe “cześć”, “co słychać?” czy “jak się masz?”.

topserwisrandkowy.pl