Z ostatniej chwili

Jak wybrać krzesła do jadalni?

krzesła do jadalni

Poznaj najważniejsze kwestie, na które musisz zwrócić uwagę zanim kupisz krzesła do jadalni.

Jadalnia jest miejscem, w którym każdego dnia powinni się zbierać razem wszyscy domownicy. To tutaj będziecie spożywać posiłki, dzielić się radościami i troskami, snuć plany na najbliższą i dalszą przyszłość. W jadalni pewnie będziecie również przyjmować swoich gości. Z uwagi na to wszystko, krzesła do jadalni należy dobrać w taki sposób, by były niezwykle komfortowe, a zarazem bardzo estetyczne.

Jak wybrać wygodne krzesła do stołu w jadalni?

Aby komfortowo spożywać posiłki, ogromnie istotna jest wysokość i szerokość siedzisk, ale również kształt oparcia. Zbyt wysokie krzesło w stosunku do stołu sprawi, że dorośli użytkownicy będą się musieli garbić przy jedzeniu lub ich uda będą miały zbyt mało miejsca pod blatem. Z kolei za niskie krzesła sprawią trudność niższym osobom i dzieciom. Optymalna odległość między siedziskiem a blatem powinna wynosić około 30 cm.

Koniecznie zwróć uwagę na szerokość krzeseł i dostosuj ich ilość do długości stołu. Nie ustawiaj ich zbyt ciasno. Zakłada się, że na jedną osobę należy przeznaczyć 60 cm blatu.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że dany model krzesła pozwoli na to, by spędzić w nim wygodnie kilka godzin np. podczas świątecznego obiadu, wybierz krzesła tapicerowane. Kupując krzesła, nie zapomnij uwzględnić ewentualnej obecności w domu dzieci i zwierząt. Pamiętaj, że przy takich domownikach najlepiej wybrać krzesła, które łatwo będzie można wyczyścić z sierści i resztek jedzenia.

Krzesła pasujące do wystroju jadalni

Jeżeli Twoja jadalnia oraz pozostała część domu urządzona jest w stylu glamour postaw na eleganckie krzesła welurowe. Postaraj się zachować spójność aranżacyjną we wnętrzu. Kolejną ogromnie istotną rzeczą jest rodzaj stołu. Powinien on tworzyć komplet z krzesłami. Ustal, czy chcesz, by krzesła stanowiły jeden z ważnych elementów dekoracyjnych pokoju, czy może powinny pozostać niewidoczne.

Ciekawą i coraz modniejszą opcją jest styl eklektyczny, gdzie dozwolone jest ustawienie przy stole podobnych, lecz różniących się np. kolorem krzeseł.