Z ostatniej chwili

Na to zwróć uwagę, poszukując nieruchomości inwestycyjnej?

Na to zwróć uwagę, poszukując nieruchomości inwestycyjnej

Nie jest zaskoczeniem, że chętnie inwestujemy swoje pieniądze w nieruchomości. Jest to trend widoczny już od wielu lat i zresztą wydaje się ani trochę nie zatrzymywać. I nic w tym dziwnego, w końcu wielokrotnie podkreśla się, że to właśnie ziemia oraz mieszkania nigdy nie tanieją. Tym samym koło złota stają się najlepszym sposobem na pomnożenie swojego kapitału. Jednak, żeby osiągnąć właśnie taki efekt, konieczne są przemyślane działania. Wbrew temu, co sądzi wiele osób, rynek nieruchomości nie należy do tych najłatwiejszych do zrozumienia. Można wręcz stwierdzić, że jego realia zmieniają się szybciej niż modowe trendy. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej osób chcąc zainwestować swoje pieniądze, poszukuje pomocy pośrednik nieruchomości. Poza skorzystaniem z usług doświadczonej osoby z branży warto także wiedzieć, na jakie mieszkania zwracać uwagę, żeby inwestycja w nie okazała się naprawdę opłacalna.

Lokalizacja kluczem do sukcesu

Nie ma najmniejszej wątpliwości co do tego, że niezwykle ważnym czynnikiem wpływającym na atrakcyjność danej nieruchomości jest jej położenie. Jest ono zresztą jeszcze istotniejsze w przypadku większych miastach, gdzie przemieszczanie się własnym samochodem nie jest najlepszym sposobem. Należy mieć to na uwadze właśnie podczas zakupu mieszkania mającego być inwestycją. Warto szukać takich bloków, które znajdują się przede wszystkim blisko przystanków komunikacji miejskiej, która umożliwia bezpośredni i szybki dojazd do centrum. Dobrym pomysłem jest również szukanie nieruchomości w okolicy dzielnic, w których mieszczą się biura korporacji lub kampusy uczelni wyższych. Należy jednak mieć świadomość, że mają one wyższe ceny od tych mieszkań, które mieszczą się na obrzeżach. Warto zatem wraz z pośrednikiem nieruchomości poszukiwać najbardziej opłacalnych możliwości.

Niewielkie mieszkanie, ale dużo pokoi

Nie jest tajemnicą, że kupując mieszkanie inwestycyjne, chcemy jak najszybciej je wynająć i czerpać z niego zyski. Właśnie z tego powodu tak ważne jest, żeby stale obserwować rynek i dostrzegać panujące na nim tendencje, w czym może pomóc współpraca z pośrednikiem nieruchomości. Jedną z najbardziej dostrzegalnych tendencji, w szczególności w dużych miastach, chociażby Warszawie i Krakowie, są mieszkania o niewielkiej przestrzeni. Najchętniej wynajmowane są te, których wielkość nie przekracza 50 metrów kwadratowych, na których znajdują się trzy pokoje. Nie powinno to dziwić w szczególności, że na przeprowadzki do miast decydują się przede wszystkim młodzi ludzie, niejednokrotnie z dzieckiem. Dobrym rozwiązaniem są także kawalerki, tym bardziej, jeśli znajdują się w dobrze skomunikowanej lokalizacji. Warto zatem skupić się na mieszkaniach o niezbyt dużym metrażu, ponieważ to właśnie one są wynajmowane najchętniej oraz jak jest wyposażone np. w rolety czy żaluzje, jaką mają podłogę, co jest na ścianach i itp.

Najemca poszukiwany

Poszukując mieszkania, które ma zostać przeznaczone na wynajem, warto zawsze mieć na uwadze, że nie kupujemy go dla siebie. Oznacza to, że nie należy patrzeć na nie przez pryzmat indywidualnych wymagań, które zapewne są odmienne od tych potencjalnego najemcy. Właśnie dlatego przechodząc przez próg nieruchomości, dobrze jest nieco zmienić perspektywę. Jeżeli znajduje się ono w pobliżu uczelni lub jest z nią dobrze skomunikowane, należy pomyśleć o studentach oraz ich potrzebach. Zresztą już po dokonaniu transakcji zakupu warto dopasować wykończenie oraz wystrój właśnie od tego, do jakiej grupy osób będzie skierowana oferta. Właśnie dlatego, jeżeli sami nie jesteśmy w stanie spojrzeć na mieszkanie zupełnie inaczej, dobrze jest skontaktować się z pośrednikiem nieruchomości, który ze względu na swój zawód potrafi nabrać odpowiedniego dystansu.

Dowiedz się więcej jak urządzać mieszkanie w stylu loft.

2 Comments