Z ostatniej chwili

Kolejne lecznicze działanie czekolady

maliny i czekolada

Czekolada poprawia nastrój, koncentrację, a także chroni przed miażdżycą. Teraz naukowcy do tej listy dodali kolejne działanie lecznicze. Co to jest?

Czekolada poprawia nastrój, koncentrację, chroni przed miażdżycą i nowotworami. Do listy tej można dodać jeszcze jedną właściwość – likwiduje kaszel i to skuteczniej niż niektóre pastylki do ssania. Skuteczność czekolady w hamowaniu kaszlu udowodniło badanie przeprowadzone na 163 osobach. W największym skrócie – kaszlący pacjenci, którzy przyjmowali leki na bazie czekolady, zauważyli znaczną poprawę w ciągu dwóch dni.

Skąd takie działanie? Naukowcy z Imperial College w Londynie odkryli, że obecny w kakao związek o nazwie teobromina lepiej tłumi chęć kaszlu niż kodeina – i składnik często stosowany w lekach na kaszel. Dodatkowo, czekolada jest lepka, a więc tworzy powłokę na zakończeniach nerwowych gardła, zmniejszając tym samym potrzebę kaszlu.

Lekarze podkreślają, że ssanie kawałka czekolady może przynieść ulgę, ale najlepiej używać jej z lekami przeciwkaszlowymi.

Dowiedz się więcej na temat słodkich pyszności z czekolady oraz jak je stworzyć za pomoca czekoladziarki.

Publikacja zaczerpnięta z: medonet.pl

2 Comments

Z ostatniej chwili

Dowiedz się więcej