Z ostatniej chwili

Pomysły na wycieczki w okolicach Świeradowa

wycieczki świeradów

Świeradów – Zdrój jest ciekawym miastem uzdrowiskowym u podnóża Gór Izerskich. A więc jednym z pomysłów na wycieczkę w okolicach Świeradowa będzie przejażdżka koleją linową na Izerski Stóg czyli jeden z pobliskich szczytów. A co jeszcze warto wiedzieć o tutejszych atrakcjach?

Blisko do Szklarskiej Poręby, Karpacza i Jeleniej Góry

Cała tutejsza okolica pełna jest atrakcji turystycznych. Na chętnych czekają bowiem nie tylko atrakcje samego Świeradowa – Zdroju ale także Jelenia Góra, Karpacz i Szklarska Poręba. W każdym z niech można spędzić wiele czasu zdobywając góry, zwiedzając zabytki i muzea, a w zimie oczywiście jeżdżąc na nartach. A czy w samym Świeradowie też warto co nieco zobaczyć?

Co warto zwiedzić w Świeradowie – Zdroju?

Koniecznie trzeba wejść do pięknego, zabytkowego domu zdrojowego. Napić się zdrowych wód mineralnych albo skorzystać z okładów borowinowych i leczniczych kąpieli. W tym samym domu zdrojowym jest bardzo długi i piękny hall spacerowy, więc można tu spędzać ciekawie czas nawet w niepogodę.

Jeśli ktoś jedna woli spacery na świeżym powietrzu to w sezonie od wiosny do jesieni warto przejść się na spacer po zdrojowym parku i deptaku. Pełno tu różnych restauracji, kawiarni, lodziarni i sklepów z pamiątkami. Ciekawym obiektem jest także tutejszy kościół parafialny, który wyraźnie składa się z dwóch różnych części – starszej i nowszej.

Jedną z największych atrakcji miasta jest też od niedawna wielka wieża widokowa Sky Walker, z której przy pięknej pogodzie rozciągają się wspaniałe widoki.

Oprócz tego napotkacie jeszcze Ogród Dydaktyczny Trzech Żywiołów i muzea. Jednym z ciekawszych i bardziej znanych jest Czarci Młyn. Ciekawostką natury fizycznej jest punt antygrawitacyjny, gdzie samochody wrzucone “na luz” same jadą pod górę. Warto również się przejść na spacer do kilku z tutejszych wodospadów.

Gdzie spać w Świeradowie?

W mieście jest bardzo dużo miejsc noclegowych. Najlepiej na jakiejś stronie rezerwacyjnej wpisać hasło “hotel Świeradów – Zdrój“, a na pewno coś ciekawego znajdziecie. Może na przykład hotel “Cottonina”.