Z ostatniej chwili

Wynajem agregatu prądotwórczego – co trzeba o nim wiedzieć?

Wynajem agregatu

Agregat prądotwórczy to rozwiązanie niezbędne w przypadku awarii lub braku dostępu do sieci. Wykorzystać je można, aby doprowadzić energię zarówno do prywatnych domów, biur, sklepów, szpitali. To również doskonałe wsparcie przy organizacji imprez plenerowych.

Jak działa agregat prądotwórczy?

Zalety wynajmu agregatu

Jak działa agregat prądotwórczy?

Wynajem agregatów prądotwórczych to rozwiązanie, z którego często korzystają nie tylko firmy, ale i osoby prywatne. Urządzenie to – jak sama nazwa wskazuje – służy do wytwarzania prądu o określonym napięciu. Przy jego wyborze liczy się przede wszystkim moc urządzenia i rodzaj zasilania. Trzeba przy tym pamiętać, że zakłada się mniej więcej 80% wykorzystanie mocy agregatu, dlatego nie można kupować agregatu o dokładnie takiej mocy, jakiej potrzebujesz, a nieco większej. Pomocą i fachowym doradztwem służą jednak zawsze specjaliści od wynajmu agregatów prądotwórczych: https://eneria.pl/oferta/agregaty/wynajem-agregatow/.

Agregaty wynajmowane są najczęściej w przypadku awarii prądu, jak i zaplanowanych przerw w jego dostawie. Wiele firm, sklepów, szpitali nie może sobie pozwolić na choćby czasowe przerwy w dostawie energii. Bardzo często agregaty prądotwórcze wykorzystuje się na budowach, a także stosuje jako dodatkowe źródło zasilania podczas remontów. Bardzo cennym zastosowaniem agregatów prądotwórczych jest wykorzystanie ich przy imprezach plenerowych. Do wielu miejsc nie sposób doprowadzić prądu w tradycyjny sposób. Nawet zaś jeśli dostęp do prądu jest, to przy dużych imprezach plenerowych koniecznie jest “dodatkowe wspomaganie”, jakie stanowi agregat. Punkty gastronomiczne, oświetlenie ceny, dostarczenie prądu do sprzętów muzycznych, nagłośnienie wymaga dodatkowej mocy. Z podobnego powodu agregaty prądotwórcze wykorzystuje się na planach zdjęciowych lub filmowych.

Zalety wynajmu agregatu

Podstawową zaletą wynajmu generatorów prądotwórczych jest doprowadzenie energii wszędzie tam, gdzie jest ona potrzebna. Dzięki agregatom nie trzeba mierzyć się z (często generującym ogromne straty lub niebezpieczeństwo) brakiem prądu. Niestety zakup urządzenia w przypadku wielu firm, przychodni, małych szpitali jest zbyt dużym obciążeniem. Wynajem natomiast generuje niewielkie koszty. W wielu sytuacjach sprawdza się przede wszystkim wynajem krótkoterminowy. W przypadku poważniejszych awarii lub planowych prac remontowych, budowlanych możliwe jest skorzystanie z wynajmu długoterminowego. Dzięki bogactwu modeli bez problemu można dostosować agregat do konkretnych warunków pracy – do wyboru są małe, przenośne agregaty oraz duże modele o znacznie większej mocy.

2 Comments