Z ostatniej chwili

Jak odpowiednio ubrać się na polowanie?

Jak się ubrać na polowanie

Polowanie jest popularne od pokoleń. Nic więc dziwnego, że wciąż zyskuje sobie coraz to nowych sympatyków. Jak powinniśmy ubrać się na polowanie i o czym powinniśmy pamiętać, przygotowując się do niego?

Czym tak naprawdę jest polowanie?

Na czym właściwie polega polowanie? To sformułowanie w języku łowieckim oznacza z reguły wszelkie czynności wykonywane przez myśliwych, którzy przestrzegają jednocześnie obowiązującego prawa. Do wyboru mamy różne rodzaje polowań:

  • indywidualne
  • zbiorowe
  • z zasiadki
  • z ptakiem łowczym
  • podjazd
  • polowanie na wab

Na ogół konkretny rodzaj polowania zależny jest od zwierzyny, którą chcemy upolować. Wśród obowiązków myśliwych znaleźć możemy na przykład konieczność zatroszczenia się o upolowane zwierzę i należyte zabezpieczenie go przed gniciem czy nieprawidłowym składowaniem, które mogłoby wpływać na wartość trofeów takich jak poroże, czy skóra.

Po pierwsze: dobra odzież

Pamiętajmy, że nasz ubiór powinien być adekwatny do warunków, ale zawsze powinniśmy zostawić sobie również spore pole do wystąpienia czynników nieprzewidzianych, takich jak chociażby załamanie się pogody. Nie zaszkodzi więc zaopatrzyć się w kamizelkę lub grubą i nieprzemakalną kurtkę, która nie tylko zapewni nam ochronę podczas opadów sowitego deszczu, ale również uchroni nas przed wyziębieniem organizmu będącym konsekwencją spadku temperatury wraz z upływem dnia. Koniecznie zadbajmy o to, żeby wszelkie nasze ubrania miały nie tylko barwy maskujące, ale i były produktami najwyższej jakości, ponieważ tylko takie sprawdzą się w stu procentach na łamach natury.

Buty i spodnie również powinny być wykonane z grubego materiału, który będzie ponadto nieprzemakalny. Pamiętajmy o tym, że w lesie jest pełno gałęzi, o które możemy się zranić lub otrzeć więc konieczne jest ubranie nakrycia z długim rękawem. Buty za kostkę uchronią nas natomiast przed skręceniem nogi podczas polowania. Jak wiadomo w lesie nietrudno natrafić na wyboje lub dziury. Takie spotkania mogą skutkować kontuzją, która będzie się za nami bardzo długo ciągnąć.

Oczywiście cały kostium powinien być wygodny i umożliwiać nam swobodne poruszanie się. Zarówno ubrania, jak i broń czy akcesoria możemy znaleźć w sklepie oferującym militaria kolba.pl.

Po drugie: akcesoria

Oprócz oczywiście broni i odpowiedniej odzieży warto zaopatrzyć się w zapas wody oraz apteczkę i nóż wojskowy. Tego typu elementy mogą przydać się w najmniej spodziewanej chwili, dlatego warto jest mieć je zawsze przy sobie.

Dowiedz się, czy podaczas polowania nie przyda Ci się jakieś urządzenie ubieralne!

2 Comments