Z ostatniej chwili

Nowa atrakcja w Zatorze. Będzie ekstremalnie jak nigdy dotąd!

Przejażdżka nową atrakcją to połączenie adrenaliny i dobrej zabawy (energylandia.pl) Przejażdżka nową atrakcją to połączenie adrenaliny i dobrej zabawy (energylandia.pl)

Od najbliższego weekendu w Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze dostępny będzie nowy rollercoaster – Speed Water Coaster. Miłośnicy adrenaliny czekali na tę atrakcję z zapartym tchem. To najwyższe i najszybsze

Na filmie opublikowanym przez park rozrywki, można zobaczyć, że już wielkich emocji dostarcza sam wjazd na wysokość 60 m. Wagoniki rollercoastera w kształcie łodzi osiągają prędkość 110 km/h i pokonują 688 m toru w dół, w górę i w bok. Na trasie znajdują się liczne zakręty, spadki oraz niespodziewane wjazdy do wody. Czas przejazdu wynosi ok. 118 sekund, ale emocji nie brakuje!

Z atrakcji będzie można korzystać od 14 kwietnia. Jak informuje PAP, wagoniki mogą zabrać jednorazowo 10 osób, co w połączeniu z kilkoma łodziami daje wysoką przepustowość tej atrakcji.

W tym sezonie w Zatorze ma zostać otwarta jeszcze jedna atrakcja – Hyperion. Przez niecałe 1450 m będzie jechać z prędkością 142 km/h. Spadek przy pierwszym zjeździe wyniesie 80 m w dół, przy 85 st. nachylenia, a zakończy go wjazd do ogromnego tunelu. Na konstrukcji zainstalowane będą dwa wagony po 28 miejsc. Ale to z pewnością będzie atrakcja tylko dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach. Liczne zakręty, przeciążenia, efekty wodne, podziemny tunel, a nawet stan nieważkości, które czekają na trasie, niejednego mogą przerażać. Nie obędzie się bez pisków i okrzyków.

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 26 ha. Ten podzielony jest na 4 strefy tematyczne: bajkolandię, strefę familijną, ekstremalną i water park. Całodzienny bilet kosztuje 109 zł, ulgowy 59 zł.

Artykuł zaczerpnięty ze strony https://turystyka.wp.pl/

2 Comments