Z ostatniej chwili

Tania podróż do Niemiec, Holandii i UK

tania podróż do niemiec

Polacy podróżują coraz częściej, zarówno w sprawach zawodowych, jak i turystycznych. Do najpopularniejszych kierunków podróży należą Niemcy, Holandia i Wielka Brytania. Do wszystkich 3 bardzo łatwo dojechać korzystając z połączeń autokarowych lub lotniczych.

Jak zorganizować podróż do Niemiec?

Wśród osób planujących podróż do Niemiec największą popularnością cieszą się połączenia autokarowe. Wszystko dzięki świetnie rozwiniętej sieci połączeń, która umożliwia wyjazd z ponad 230 miejscowości w Polsce do nawet 170 miejscowości po stronie niemieckiej. Autokarem można się więc dostać niemal z dowolnej części Polski do dowolnej części Niemiec. Koszty takiej podróży nie są duże, w zależności od przewoźnika, terminu wyjazdu i momentu rezerwacji ceny za wyjazd autokarem do Niemiec wahają się od 75 do 200 zł w jedną stronę lub do 400 zł w przypadku zakupu biletu od razu w dwie strony. Osoby uprawnione mogą oczywiście korzystać ze zniżek. Warto również zamawiać bilety oferowane w ramach licznych promocji. Bilet autokarowy na przejazd Polska – Niemcy można kupić online 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu płacąc przelewem lub kartą. Zakupiony bilet można zamówić do domu, wydrukować lub odebrać przy wsiadaniu do autokaru. Bardzo łatwo i tanio można znaleźć bilety autokarowe do Niemiec na takich trasach jak np. Chorzów – Monachium, Sopot – Drezno, Medyka – Berlin, Dębica – Hamburg czy Rybnik – Bonn. Na stronie Transpomat.pl można też znaleźć promocje lotnicze na połączenia np. do Berlina. Przykładowo lot z Krakowa na lotnisko Berlin Tegel można kupić już za 78 zł.

Przewozy do Holandii

Linie autokarowe działające w Polsce oferują przewozy do 13 największych miast w Holandii, takich jak np. Amsterdam, Eindhoven, Haga czy Rotterdam. Podróż w jedną stronę trwa około dwudziestu godzin. Autokary do Holandii są popularnym, wygodnym i szybkim środkiem transportu. A do tego niedrogim. Bilety autokarowe do Holandii można kupić już za 240 zł. Bilet na stronie BiletyAutokarowe.pl w dwie strony będzie kosztował ok. 370 zł. Oczywiście ceny różnią się w zależności od terminu wyjazdu i wybranego przewoźnika. Bilety najlepiej rezerwować jak najwcześniej, najlepiej co najmniej 6 tygodni przed planowanym wyjazdem, im później tym ceny będą wyższe. Bez problemu uda się znaleźć połączenie np. na takich trasach jak Żywiec – Amsterdam, Toruń – Maastricht, Poznań – Eindhoven, Ople – Haga czy brzesko – Gronigen. Warto również rozważyć połączenia lotnicze między Polską a Holandią. Wcale nie musi to być opcja droższa niż w przypadku połączeń autokarowych. Przykładowo bilety lotnicze z lotniska Warszawa Modlin do Eindhoven można kupić już za 78 zł.

Tania podróż do Wielkiej Brytanii

Autokary z Polski do Wielkiej Brytanii wyruszają z ponad 200 miejscowości w całym kraju. W ofercie znajdują się przejazdy do ponad 100 miejscowości na obszarze Zjednoczonego Królestwa. Zamawiając bilety autokarowe do Wielkiej Brytanii odpowiednio wcześnie, podróż można zorganizować już za ok. 350 zł w przypadku kursów w jedną stronę oraz niecałe 600 zł w przypadku przejazdu w dwie strony. Bezpośrednie połączenia z Polski można znaleźć np. na trasie Londyn – Bielsko-Biała, Brighton – Wrocław, Beckhampton – Zielona Góra, Southampton – Zamość czy Bradford – Opole.

Do Wielkiej Brytania bardzo łatwo można też oczywiście dolecieć samolotem. Przykładowo podróż z Warszawy do Birmingham trwa około dwie i pół godziny, zaś połączenia oferują tacy przewoźnicy jak Ryanair i Wizz Air. Ceny biletów zaczynają się już poniżej 100 zł. Loty do Londynu z kolei oferują zarówno tanie linie lotnicze, jak i przewoźnicy tradycyjni. Różnica w cenie sięga nawet od 150 do kilkuset złotych. Przelot z Warszawy do Londynu zajmuje ok. dwie i pół godziny. Należy jednak wziąć pod uwagę, że tanie linie lądują na mniejszym lotnisku Stansted, podczas gdy bardziej kosztowne linie wybierają dogodniej połączone London City Airport lub London Heathrow. Do stolicy Szkocji Edynburga bilety lotnicze można znaleźć w cenie od 100 do 400 zł. Podróż z Warszawy trwa około trzech godzin.

2 Comments