Z ostatniej chwili

HBO GO zmienia warunki korzystania z serwisu. Co dalej z bezpłatnym okresem próbnym?

foto: screen ze strony https://hbogo.pl/ foto: screen ze strony https://hbogo.pl/

HBO Polska poinformowało użytkowników swojego serwisu o zmianach w regulaminie związanych z bezpłatnym okresem próbnym.

Kto choć raz nie założył ponownie konta z nowym e-mailem w serwisie Netflix czy Showmax, niech pierwszy rzuci kamień! Praktyka korzystania z darmowego okresu próbnego na każdego domownika jest dość częsta i choć nie do końca uczciwa, nie szkodzi zbytnio istniejącym platformom, czego dowodem jest ciągle rosnąca liczba wiernych użytkowników, którzy niezależnie czy po jednym, czy po trzech okresach próbnych i tak ostatecznie pozostają z serwisem korzystając z płatnych pakietów. Takie niecne zachowania nie będą jednak tolerowane przez włodarzy platformy należącej do Home Box Officedlatego serwis postanowił bardzo szybko się z nimi rozprawić.

Serwis HBO GO otworzył się na wszystkich internautów dopiero w marcu 2018 roku, ale już po miesiącu od tej rewolucyjnej decyzji postanowił zdusić w zarodku wszelkie próby przeciągania darmowego okresu korzystania z serwisu.

20 kwietnia 2018 roku do użytkowników platformy trafił e-mail z informacją o zmianach w regulaminie, które – jak czytamy – są efektem nadużyć okresu próbnego przez nowych subskrybentów.

Darmowy okres próbny w HBO GO będzie działał na nowych zasadach

W swojej wiadomości serwis HBO GO odsyła do zaktualizowanych ogólnych warunków korzystania z usług online świadczonych przez HBO EUROPE. W treści dokumentu czytamy, że każdy użytkownik może skorzystać tylko z jednego miesiąca próbnego na przestrzeni 12 miesięcy. W jaki sposób zostanie to zweryfikowane? By zapobiec bezprawnemu przedłużaniu tego okresu, pod uwagę będzie brany nie tylko e-mail podawany podczas rejestracji, ale także karta przypisana do konta oraz id urządzenia, na którym zostało utworzone konto. Jeśli nadużycie zostanie wykryte przez władze serwisu, mogą one niezwłocznie zablokować konto naciągacza.

foto: screen ze strony https://hbogo.pl/terms-and-conditions-direct-subscription

HBO GO – ile urządzeń na jednym koncie?

Prócz restrykcyjnych zasad związanych z bezpłatnym okresem próbnym, pozostałe warunki są bardzo zbliżone do tych, które oferują inne platformy streamingowe. Każdy użytkownik na jednym koncie może zarejestrować maksymalnie 5 urządzeń, w tym komputer, telefon, tablet czy konsolę i zmieniać je do pięciu razy w miesiącu, przy czym jednocześnie może oglądać treści serwisu tylko na dwóch z nich. Miesięczna opłata wynosi 29,90 zł. Za podobną ofertę użytkownicy Netfliksa płacą 43 zł, zaś subskrybenci Showmax – 19,90 zł.

HBO – od kiedy zmiany bezpłatnego okresu próbnego?

Zmiany mają wejść w życie z dniem 20 maja 2018 roku. HBO GO zaznacza, że użytkownicy, którzy nie wyrażają na nie zgody, mogą zrezygnować z subskrypcji wybierając odpowiednią opcję w ustawieniach konta.

Natalia Hluzow
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

Dowiedz się o nowym tablecie od firmy Dell.

2 Comments