Z ostatniej chwili

Niedźwiedź rozpoczął mecz piłki nożnej między zespołami 3. ligi rosyjskiej

foto: kadr z wideo foto: kadr z wideo

Mecz między Maszukiem-KMV i Angusztem został rozpoczęty przez tresowanego niedźwiedzia o imieniu Tim. Inicjatywa została mocno skrytykowana przez aktywistów.

Do niecodziennej sytuacji doszło w rosyjskim Piatigorsku. Mecz między dwoma trzecioligowymi zespołami Maszuk-KMV i Angusztem otworzył tresowany niedźwiedź o imieniu Tim. Zwierzak występuje w lokalnym cyrku. Podczas ceremonii otwarcia spotkania, misiek stanął na tylnych łapach i podał arbitrowi piłkę, tak aby ten mógł rozpocząć mecz. Następnie zaczął machać do zgromadzonej na stadionie publiczności.

Wideo spotkało się z ogromną krytyką ze strony PETY, organizacji Four Paws UK i innych stowarzyszeń, które zajmują się prawami zwierząt. Czy zwierzę było zagrożone podczas otwarcia meczu? Ciężko stwierdzić, ponieważ nagranie jest dość niskiej jakości. Z resztą zobaczcie sami:

Niedźwiedź niewolniczo wykorzystywany przez ludzi – tak twierdzi PETA

Sprawa dość szybko została skomentowana przez przedstawicieli wspomnianych organizacji i stowarzyszeń dbających o prawa zwierząt. Wśród nich znalazła się Elisa Allen reprezentująca PETĘ:

Nie dość, że jest to nieludzkie i kompletnie oderwane od rzeczywistości, to używanie niedźwiedzia jako pojmanego służącego, który przynosi piłkę jest po prostu niebezpieczne.

Niedźwiedź jest symbolem Rosji, więc mamy nadzieję, że mieszkańcy okażą nieco współczucia i dumy narodowej i przestaną znęcać się nad misiami. Przyzwoitość powinna skłonić ligę do ukarania zespołu za ten wybryk.

Po zakończeniu spotkania i pojawieniu się pierwszych negatywnych komentarzy, Anguszt na swoim oficjalnym Facebooku napisał, że niedźwiedź rzekomo miał wystąpić w trakcie ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną w Rosji, które rozpoczną się już 17 czerwca 2018 roku. FIFA szybko jednak odizolowała się od sprawy i nie skomentowała cudownych rewelacji, które zaoferował trzecioligowy zespół na swoich social mediach.

Zobacz także grę FIFA 16.

Kamil Kacperski
Artykuł zaczerpnięty ze strony https://www.antyradio.pl/

2 Comments