Z ostatniej chwili

Jakie płyty elewacyjne kamienne?

płyty elewacyjne kamienne

Odpowiednio dobrane materiały służące do wykonania elewacji mają bardzo duży wpływ na jej trwałość oraz estetyczny wygląd. Warto w tym miejscu zwrócić szczególną uwagę na fakt, że wszystkie produkty, z których składa się elewacja, są narażone na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak deszcz, śnieg, intensywne promienie słoneczne czy niskie temperatury. Nie bez znaczenia pozostają ponadto wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, których niekiedy nie da się uniknąć. Z tego też powodu dobrym pomysłem będzie inwestycja w płyty przeznaczone do elewacji, które powstają z wysokiej jakości materiałów i mimo upływu czasu zachowują swój nienaganny wygląd. Po czym poznać ten typu produktu i na jakie rodzaje płyt elewacyjnych warto się zdecydować?

Kamienne płyty elewacyjne – na które materiały warto się zdecydować?

Inwestując w wysokiej jakości płyty elewacyjne, bardzo często chcemy zyskać pewność, że będą one świetnie prezentującą się inwestycją przez długi czas. Trudno się temu dziwić – zewnętrzne wykończenie domu nie należy do najmniejszych wydatków, ale jednocześnie ma duży wpływ na wygląd całego budynku oraz jego funkcjonalność. Wynika to z faktu, że starannie dobrane płyty elewacyjne kamienne nie tylko dodają nieruchomości niepowtarzalnego charakteru, ale także zapewniają jej lepszą izolację termiczną, co okazuje się szczególnie istotne podczas takich pór roku, jak lato czy zima. Warto przy tym wspomnieć, że o wytrzymałości poszczególnych płyt decyduje przede wszystkim materiał, z którego zostały one wykonane. Dlatego przed podjęciem decyzji o zakupie dobrym pomysłem będzie dowiedzenie się, w jaki sposób powstały wybrane przez nas produkty.

Choć samodzielny wybór najlepszych materiałów do elewacji nie zawsze okazuje się łatwym zadaniem, istnieje kilka rodzajów kamienia, które szczególnie dobrze sprawdzają się w wymagających warunkach zewnętrznych i bardzo dobrze się przy tym prezentują. Warto wspomnieć o takich kamieniach jak granit, bazalt czy łupek. Oprócz tego popularnym rozwiązaniem okazuje się beton, który można z łatwością uformować na kształt naturalnych kamieni i który często występuje w różnych wersjach kolorystycznych. Ponadto betonowa elewacja niekiedy wyróżnia się bardziej atrakcyjną ceną niż wybór naturalnych kamieni. Tego typu produkty oferuje między innymi marka Stone Master Kamień elewacyjny pojawiający się w prezentowanych przez nią kolekcjach bardzo dobrze sprawdza się w połączeniu z różnymi stylami wykończenia budynku.

Czy warto zdecydować się na samodzielny montaż płyt elewacyjnych?

Wiele osób popełnia błąd, uważając, że montaż płyt elewacyjnych kamiennych nie należy do zbyt skomplikowanych i czasochłonnych zadań. W rzeczywistości jednak okazuje się, że niezwykle ważnym elementem kładzenia takich płytek jest przygotowanie pod nie odpowiedniego gruntu. Brak tego etapu prac będzie wiązał się z dużo gorszą trwałością całej instalacji i negatywnie wpłynie na wygląd budynku. Dlatego podczas montażu kamiennych płyt niezwykle pomocnym i przemyślanym rozwiązaniem staje się skorzystanie z usług profesjonalnych wykonawców, którzy sprawnie oraz precyzyjnie wykonają powierzone im zadania.

2 Comments