Z ostatniej chwili

Gdzie najlepiej wziąć pożyczkę?

wziąć pożyczkę

Natychmiastowa potrzeba dodatkowych środków staje się rzeczywistością coraz większej grupy Polaków. W czasie galopującej inflacji potrzeby finansowe rosną w tempie wykładniczym, czego nie można niestety powiedzieć o wynagrodzeniach. Szukanie pomocy z zewnątrz staje się coraz częstszym sposobem radzenia sobie z trudnościami, jakie mogą spotkać każdego. Przed zaciągnięciem pożyczki warto rozważyć dostępne opcje i podjąć świadomą decyzję odnośnie do najlepszej formy finansowania. W niniejszym poradniku znajdziesz konkretne wskazówki, gdzie zaciągnąć pożyczkę, dzięki którym unikniesz wielu późniejszych problemów. Jakie miejsca udzielają wsparcia dla klientów prywatnych? Czy należy szukać pomocy w bankach?

Gdzie szukać atrakcyjnej pożyczki?

W Polsce mamy do dyspozycji dwie kategorie miejsc, z których pożyczkobiorcy mogą otrzymać oczekiwane wsparcie. Rynek bankowy, regulowany ustawą Prawo bankowe, poprzedza przyznanie środków gruntowną weryfikacją zdolności kredytowej i historii spłaty poprzednich zobowiązań. Wielu klientów zainteresowanych zaciągnięciem pożyczki kieruje swoje pierwsze kroki właśnie do placówki własnego banku, licząc na korzystne warunki finansowe. Dość dużym zaskoczeniem może być czas procedowania wniosku, a następnie restrykcyjne warunki umowy o pożyczkę. Banki mogą udzielić pożyczki na bardzo wysokie kwoty, jednak przed przekazaniem swojej decyzji bardzo dokładnie sprawdzą historię w BIK. Jakiekolwiek problemy w regulowaniu poprzednich zadłużeń odbijają się negatywnym echem na wiarygodności kredytobiorcy i skutkują natychmiastową odmową. Pożyczka gotówkowa w banku przyznawana jest na określony cel, który musi mieć swoje uzasadnienie. Raczej nie możemy nią załatać dziury w domowym budżecie, dokonać naprawy zepsutej pralki czy sfinansować wymarzonych wakacji.

Alternatywę dla banków stanowią prywatne firmy pożyczkowe, działające na rynku pozabankowym. Tutaj otrzymujemy daleko idącą elastyczność w wyborze konkretnej oferty. Unikamy także procedur sprawdzania w BIK i KRD, a sam transfer środków następuje niekiedy w ciągu kilku godzin od przekazania pozytywnej decyzji o przyznaniu środków. Pożyczka gotówkowa na rynku pozabankowym wyróżnia się przystępnością procedur wnioskowania, ograniczonych przeważnie do wysłania internetowego formularza. Środki można przeznaczyć na dowolny cel, a wysokość ekspresowych pożyczek w zupełności wystarczy na ugaszenie finansowego pożaru wywołanego nieprzewidywalnymi okolicznościami. Dlatego w sytuacjach podbramkowych zdecydowanie lepszym wyjściem okazuje się poszukiwanie pomocy w pozabankowych biurach pożyczkowych. Są to miejsca gwarantujące najwyższy poziom bezpieczeństwa, atrakcyjne warunki oprocentowania i niezwykle krótki czas procedowania wniosku.

Pożyczka gotówkowa na przystępnych zasadach – jak ją znaleźć?

Osoby zainteresowane uzyskaniem pożyczki gotówkowej na atrakcyjnych warunkach powinny w pierwszej kolejności udać się na stronę eksprespozyczka.pl. Pożyczka gotówkowa w firmie Ekspres Pożyczka wyróżnia się indywidualnym podejście do każdego klienta, niskimi odsetkami i bezkonkurencyjnym czasem transferu środków na wskazane konto. Ekspres Pożyczka to serwis przyjazny pożyczkodawcom, skoncentrowany na zapewnieniu im jak najlepszych warunków oferty.